Naga Markets

BitcoinStarszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, twierdzi, że inwestowanie w złoto bez posiadania bitcoina może narazić inwestorów na ryzyko rynkowe.

  • Bitcoin jest uzupełnieniem inwestycji w złoto – twierdzi Mike McGlone z Bloomberg Intelligence.
  • Zwraca on uwagę na przepływy kapitału, które wzmacniają BTC.

Bitcoin i złoto – idealne połączenie

W nowym wywiadzie dla Stansberry Research, McGlone stwierdził, że w zdigitalizowanym świecie żółty metal sam w sobie nie jest wystarczającym zabezpieczeniem.– Patrząc w przyszłość w świecie przechodzącym na cyfrowy, widzę, że bitcoin stanie się konkurencją dla złota. Bitcoin powinien znajdować się w tym samym koszyku [co złoto], ponieważ jeśli trzymasz w nim tylko złoto, bez bitcoina jesteś trochę nagi – powiedział.

Strateg dodał, że bitcoin to „nowa wersja złota”.

– Widzę to, czuję to. Wiele wskaźników pokazuje, że te przepływy [kapitału] idą w ten sposób. Niektóre przepływy [środków] starej gwardii skierowały się w stronę bitcoina. To ma sens. To znaczy: spójrzmy w przyszłość – dodał.

Jest tak, jak było na rynku złota 40 lat temu

McGlone zwraca ponadto uwagę, że dziś na rynku kryptowaluty widać zmienność kursu podobną do tej, jaka występowała na rynku złota cztery dekady temu.

Kiedy ludzie mówią, że zmienność bitcoina jest wysoka, to tak jest. Chodzi mi o to, że złoto istnieje od zarania dziejów. Roczna zmienność bitcoina wynosi teraz około 50 – dodał.

Przypomniał, że taka sama zmienność kursu była widoczna w przypadku rynku złota w 1980 r..

NED

Tak więc, kiedy ludzie mówią, że [bitcoin jest niestabilny], dzieje się tak z powodu wielu wyjątkowych rzeczy. Ale w porównaniu z innymi aktywami [zmienność jest] najniższa w [jego] historii – zauważył.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zł | kurs biomed | eur usd kurs | camparic | wartość pln | opinie maxitrade |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>1 KOMENTARZ

  1. Bitcoin i duża część innych walut zanotował spory pik na przełomie roku. Jeszcze bardziej spektakularny niż w 2017 roku. Niestety część coinów (LSK, LTC, Game Credits) nie zanotowała takich wzrostów jak 3 lata temu. Pojawiły się jednak nowe…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here