Naga Markets

Dyrektor ds. inwestycji w Miller Value Partners twierdzi, że Bitcoin jest dobrym ‘’ubezpieczeniem’’ na wypadek katastrofy finansowej. Miliarder ten docenił w szczególności łatwość przenoszenia środków w BTC oraz fakt, iż w transfery te nie są zaangażowani żadni pośrednicy. Bill Miller zwrócił uwagę także na to, jak największa z kryptowalut radziła sobie na wczesnych etapach pandemii. 

Bitcoin ‘’ubezpieczeniem’’ od katastrofy finansowej

Założyciel firmy inwestycyjnej Miller Value Partners postrzega kryptowalutę o największej kapitalizacji rynkowej, jako środek, który stanowi dobrą ‘’polisę’’ w niepewnych czasach. Przedsiębiorca ten opowiedział o rzeczach, które szczególnie docenia w BTC podczas wywiadu dla The Investor’s Podcast Network.Aby opisać rolę, jaką może odegrać Bitcoin w konfliktach, przytoczył on załamanie infrastruktury finansowej w Afganistanie, po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z tego kraju. Kiedy Western Union wstrzymało przekazy pieniężne, dla osób posiadających BTC transfer środków do każdego zakątku świata, nie stanowił żadnego problemu. Do dokonania takich operacji wystarczył im bowiem tylko telefon z dostępem do Internetu oraz portfel kryptograficzny. 

Obok Bill Miller dostrzegł w najpopularniejszej z kryptowalut także narzędzie do przenoszenia wartości środków w czasie oraz aktywo, w które można uciec, chociażby przed inflacją walut fiducjarnych. Zwrócił on uwagę, że po wybuchu pandemii COVID-19 Bitcoin wspiął się na nowe wyżyny, ze względu na obawy ludności dotyczące tracącego swoją wartość tradycyjnego pieniądza. 

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

XTB

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

BTC w portfelu Billa Millera

Choć największa z wirtualnych walut staniała o blisko 60% od swojego rekordu cenowego, dyrektor ds. inwestycji w Miller Value Partners wciąż uważa ją, za ‘’polisę ubezpieczeniową’’. Odniósł się on również do słów innego znanego inwestora Warrena Buffetta, który stwierdził, iż nie sięgnąłby po Bitcoina nawet za 25 dol., ponieważ nie jest on produktywny. Bill Miller odparł tę narrację, zaznaczając, że aktywa kupuje się po to, aby na nich zarabiać.

NED

Bill Miller słynie z tego, iż portfel inwestycyjny, którym zarządzał przez 15 lat od 1991 r. do 2005 r., konsekwentnie przynosił wysokie zwroty. Obecnie około 40-50% środków tego miliardera znajduje się w akcjach Amazona.  Przyznał on również, że podobną ilość funduszy przeznaczył na Bitcoina. 

Obecnie kurs BTC unosi się w pobliżu 28,8 tys. dol. W zakresie 7-dniowym jego cena spadła o około 5%. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs EUR/USD oscyluję w okolicach 1,06991 dolara
Następny artykułNotowania ropy naftowej Brent, oscylują w okolicach 113 dolarów za baryłkę
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here