Naga MarketsBitcoin jest tratwą ratunkową - mówi Raoul PalRaoul Pal, współzałożyciel i dyrektor generalny Real Vision Group, mówi, że bitcoin jest „tratwą ratunkową”, która uchroni ludzkość i korporacje przed działaniami polityków i bankierów.

  • Bitcoin ma pomóc nam wszystkim przetrwać kryzys.
  • Tak przynajmniej twierdzi Raoul Pal.

Bitcoin tratwą ratunkową

Były menadżer funduszu hedgingowego Goldman Sachs porównuje kryzys dot. Covid-19 z kryzysem finansowym 2008 roku, ale idzie dalej i przewiduje, że gospodarka Stanów Zjednoczonych wejdzie w fazę niewypłacalności, kiedy wzrost PKB nie nastąpi tak, jak oczekują tego politycy. Mówi, że rządy na całym świecie polegają na bankach centralnych, a te zapewniają teraz bezprecedensowy dodruk pieniędzy.

Pal zauważył, także Europa też będzie miała poważne problemy.

– Nie jestem do końca pewien, jak Europejczycy zamierzają utrzymać swój system bankowy w środku tego [kryzysu] – powiedział i dodał, że wszystko to “może się (…) skończyć nacjonalizacją”.

Pal mówił też, że banki centralne ostatecznie  zniszczą obecny system bankowy i że kryptowaluty “pożrą” z kolei system finansowy. Będzie też „cholernie zaskoczony”, jeśli niektóre z największych firm na świecie, takich jak Apple i Microsoft, nie zainwestują w bitcoina w ciągu następnych pięciu lat, aby chronić swój kapitał przed dewaluacją dolara. Tym samym podążą za takimi firmami jak Square i MicroStrategy.

– Myślę, że bitcoin to karaluch, którego nie można zabić. Myślę, że jest to coś zbyt potężnego, aby nawet rządy mogły go przezwyciężyć. I myślę, że to nasza tratwa ratunkowa i nasze wyjście [sytuacji] – dodał.

CBDC

Zauważa, że ​​banki centralne powoli reagują na teraźniejszą sytuację gospodarczą tworząc swoje waluty cyfrowe. Uważa, że ​​to dobre dla rozwoju samego BTC.

Nic nie jest zasobem rezerwowym takim jak bitcoin. Dosłownie nic. Nawet nie złoto. To naprawdę niezwykłe i tak innowacyjne, że nie mamy pojęcia, dokąd to zmierza. A kiedy mówimy o bitcoinie, możemy również przyjrzeć się innym częściom ekosystemu aktywów cyfrowych. To nie upadnie. Dżin wyszedł z butelki. Ethereum nie zniknie. Aktywa cyfrowe, tokenizacja – to wszystko nadchodzi i wszystko będzie pasować do tych nowych walut cyfrowych wprowadzonych przez banki centralne – prognozował.

Jego zdaniem CBDC są “częścią tej narracji”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here