Naga MarketsFlaga Turcji kurs liry TRYBitcoin jest w Turcji tak samo popularny jak rynek walutowy. Wiemy to z niedzielnego tweetu Didi Taihuttu z „The Bitcoin Family”, który zasłynął ze sprzedaży wszystkich swoich rzeczy, aby wejść na rynek kryptowalut. Teraz ujawnił rosnącą popularność BTC w Turcji.

Tweet pokazuje wideo z tablicą reklamową wzdłuż ulicy jakiegoś miasta w Turcji. Reklama promuje bitcoiny wraz z innymi walutami obcymi. Na ekranie wyświetlane są bieżące kursy wymiany dla każdej waluty.

Bitcoin rośnie w siłę w Turcji

Film jest kolejnym jaskrawym przykładem rosnącej popularności bitcoinów w Turcji. Wszystko dzieje się w czasie, gdy lira nadal spada. Tymczasem rząd twierdzi, że depozyty walutowe wywierają presję na obniżkę waluty fiat. Władze chcą walczyć z tym zjawiskiem wprowadzając surowe kontrole kapitału. W takiej sytuacji coraz więcej osób decyduje się na kupowanie bitcoinów w celu ochrony swojego majątku. BTC w końcu nie można skonfiskować…

Już w zeszłym roku media opisały kilka przypadków, w których ludzie w Turcji masowo zamieniali lirę na bitcoiny. Wszystko miało miejsce w czasie, gdy lira zaczęła pikować, zaś możliwości dostępu do rynku forex były ograniczane. Dla tureckiego rządu ciągłe spadki liry sprowadzają się do „złowrogich wpływów zagranicy”, chcących osłabić gospodarkę kraju.

Wraz ze wzrostem zainteresowania bitcoinami rośnie też liczba firm, które akceptują BTC jako środek płatniczy. Ponownie wskazuje na to Taihuttu. Przykład? Antalya Homes – firma z branży nieruchomości, która akceptuje BTC jako formę zapłaty za nieruchomości w Turcji.

Dane z Coinmap.org pokazują, że istnieje kilka firm, które akceptują płatności w bitcoinach i które są rozrzucone po różnych dużych tureckich miastach, takich jak Ankara, Antalya i Eskisehir. W kraju jest obecnie 28 bitomatów.

Z kolei na początku września BtcTurk – największa krajowa giełda bitcoinów  – podpisała umowę partnerską z Yeni Malatyaspor, profesjonalnym klubem piłkarskim w Turcji. W ramach kontraktu giełda staje się sponsorem drużyny i jej logo jest na koszulkach klubowych.

Ponadto ankieta przeprowadzona w lutym 2019 r. przez ING News wykazała, że ​​obywatele Turcji są coraz mocniej zainteresowani kryptowalutami.

Na razie lokalny rząd nie stworzył żadnych ram regulacyjnych dla technologii blockchain w tym kraju…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here