Naga MarketsZałożyciel Fundstrat, Thomas Lee, zauważył, że bitcoin jest teraz bardzo silny. Zwłaszcza w kontekście odbicia jego ceny po spadku z zeszłego tygodnia. Cena bitcoina szybko wróciła do wyższych poziomów.


27 lipca, po odrzuceniu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) propozycji utworzenia ETF braci Winklevoss, cena głównej kryptowaluty spadła z 8 300 USD do 7 800 USD, czyli o ponad sześć procent w ciągu trzech godzin.

W ciągu 12 godzin po rzeczonym spadku cena bitcoina wzrosła jednak z 7 800 USD do 8 250 USD w znacznie krótszym okresie niż trwał spadek. Wzrost wolumenu i popytu na bitcoin 28 lipca spowodowały skok ceny o 5 procent w ciągu 50 minut.

Dobra zmiana

Lee stwierdził, że zdolność ceny bitcoina do przetrzymania złego, dużego wydarzenia i szybkie odzyskanie wartości przez monetę są oznakami pozytywnej zmiany na rynku kryptowalut. Początkowo inwestorzy na rynku walut cyfrowych zareagowali co prawda krótką wyprzedażą, która jednak nie przeszła w bardziej dramatyczne spadki.

– To znak pozytywnej zmiany w kryptowalutach – bitcoin zasadniczo zlekceważył odrzucenie ETF Winklevossów. Gdyby miało to miejsce w kwietniu-czerwcu (okresie bessy), rynek kryptowalut zaliczyłbym sporą wyprzedaż – powiedział Lee.

Skoki ceny

Od 22 lipca cena BTC wzrosła z 7 200 USD do 8 300 USD, osiągając poziom 8 500 USD w dniu 25 lipca. W ciągu ośmiu dni wartość waluty wzrosła o ponad 15 procent i utrzymała dynamikę oraz mocny wolumen przy poziomie 8 200 USD przez pięć dni. Wyjątkiem jest wspomniany okres 27 lipca, w czasie którego doszło do tymczasowego spadku ceny BTC o sześć procent.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Analitycy przypisali gwałtowny wzrost wolumenu i ceny BTC wysokim oczekiwaniom społeczności kryptowalut w kierunku zatwierdzenia pierwszego funduszu inwestycyjnego typu ETF. Miałoby być to ogromną zmianą regulacyjną zainicjowaną przez rząd USA.

ETF dotyczące bitcoina, które ma największe szanse na zatwierdzenie zostało złożone przez partnerstwo VanEck-SolidX i Chicago Board Options Exchange (CBOE). Analitycy twierdzą, że CBOE i VanEck, jako dwie ściśle regulowane instytucje finansowe, które ściśle współpracują z regulatorami od ponad czterech dekad i mają doświadczenie w zarządzaniu setkami ETF na amerykańskim rynku akcji, mają większe szanse na uzyskanie zgody na pierwszy ETF bitcoina niż firmy komercyjne, takie jak Gemini braci Winklevoss.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here