Naga MarketsBitcoin jest przyszłością i alternatywą dla tradycyjnych finansów, uważa Sylwester Suszek (BitBay)
Sylwester Suszek, prezes BitBay

Pomimo dopiero dwunastu lat swojej historii oraz silnie spekulacyjnego charakteru, Bitcoin może być uważany za przyszłość rynku finansowych oraz alternatywę dla tradycyjnych instrumentów na nim notowanych, uważa Sylwester Suszek, który powraca na fotel prezesa wywodzącej się z Polski giełdy kryptowalutowej BitBay. W rozmowie na antenie Comparic24.tv mówi o działaniach spółki w związku z koronawirusem oraz o tym jak kryptowaluty mogą reagować na obecny kryzys.


BitBay przekazuje 100 tys. zł na walkę z koronawirusem i chce pozyskać kolejne 50 tys. zł w ramach zbiórki

Giełda BitBay poinformowała 17 marca 2020 o przekazaniu 100 tys. zł na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o. o. w Tychach. Placówka ta została wyznaczona przez Ministra Zdrowia do pełnienia roli szpitala zakaźnego.

– Skutki epidemii dotykają każdego z nas. Należy zrobić wszystko, aby wirusa zatrzymać. Chcemy wesprzeć tych, którzy walczą z nim każdego dnia. Wraz z innymi przedsiębiorcami ze śląska planujemy również dalszą pomoc placówkom w naszym regionie – komentował prezes zarządu giełdy Sylwester Suszek.

Jednocześnie giełda uruchomił stronę zbiórki na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z epidemią, która potrwa do 2 kwietnia. W jej ramach przyjmowane są wpłaty w kryptowalutach oraz złotówkach, a operator chce pozyskać co najmniej 50 tysięcy złotych.

Podczas połączenia internetowego ze studiem Comparic24.tv, Sylwester Suszek porusza również kwestię swojego powrotu na fotel prezesa BitBay. Jak sam przyznaje, zadaniem dotychczasowego prezesa było „poukładanie dokumentacji” giełdy, natomiast sam Suszek chce wykorzystać swoje kontakty w celu dalszej ekspansji spółki i wejścia na nowe rynki, między innymi szwajcarski.

Bitcoin będzie wart 100 tys. USD? BTC jako alternatywa dla tradycyjnych finansów

Sylwester Suszek wielokrotnie wskazywał na to, że Bitcoin ma potencjał stania się bardzo ważnym elementem finansowej i inwestycyjnej układanki, pokonując między innymi tradycyjne aktywa. W wywiadzie udzielonym redaktorowi Comparic.pl, Jackowi Walewskiemu, w pierwszej połowie marca sugerował, że BTC będzie ostatecznie warty 100 tysięcy dolarów.

Przed nami halving. Jak pokazuje historia, duże wzrosty były zawsze po halvingu, a nie przed nim. Biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną świata, jestem przekonany, że w najbliższych dwóch latach cena Bitcoina przekroczy ostatnie ATH. Jako maniak Bitcoina uważam, że może osiągnąć poziom nawet do 100 000 USD – stwierdzał wtedy Suszek.

W najnowszej rozmowie na antenie Comparic24.tv z Krzysztofem Kamińskim zaznaczał natomiast, że jego zdaniem Bitcoin to przyszłość finansów, a najstarsza z kryptowalut ma potencjał, aby zostać alternatywą dla tradycyjnych instrumentów.

Bitcoin to rynek spekulacyjny, cały czas nieduża liczba osób siedzi w kryptowalutach, jednak uważam, że jest dobrą alternatywą dla rynków finansowych (…). Bitcoin i kryptowaluty są jakąś przyszłością, wszystko to kwestia czasu, gdyż na rynku istnieje dopiero od 12 lat – komentował Suszek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here