Naga MarketsBitcoin jest potencjalnie rewolucyjnym aktywem - mówi analityk Mike McGloneMike McGlone, starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, uważa, że bitcoin jest potencjalnie rewolucyjnym aktywem. W nowym wywiadzie dla Stansberry Research zwrócił  uwagę, że zmienność cenową kryptowaluty i to, że coraz więcej dużych inwestorów wkracza na rynki z cyfrowymi aktywami.

  • McGlone twierdzi, że bitcoin ma potencjał do stania się rewolucyjnym aktywem.
  • Powiedział, że sam widzi, ilu dużych inwestorów wchodzi na rynek bitcoina, który musi teraz stać się uzupełnieniem złota.

Bitcoin a zmienność kursu

McGlone tłumaczy, skąd bierze się duża zmienność ceny BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Kiedy ludzie mówią, że zmienność bitcoinów jest wysoka… tak jasne, minęło dopiero około 10 lat, a złoto istnieje od zarania dziejów. Roczna zmienność bitcoinów wynosi obecnie około 50, więc jest to miara długoterminowa, która jest mniej więcej taka sama jak zmienność złota, przy której handlowano w 1980 r. – powiedział.

Dodał, że napływ inwestorów instytucjonalnych jest teraz bardzo ważny, ponieważ docelowo zmniejszy zmienność cenową bitcoina. Jego zdaniem dziś w kryptowalutę zaczynają inwestować “firmy ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, fundusze kapitałowe”, ale też potencjalnie mogą zacząć to robić banki centralne.

Złoto już nie wystarczy

Jeśli chodzi o przechowywanie wartości własnego majątku, McGlone twierdzi, że inwestowanie tylko w złoto może już nie wystarczyć. Jego zdaniem bitcoin jest potencjalnie rewolucyjnym aktywem, który musi stać się w pewnym sensie uzupełnieniem złota.

Jak dodał, “wszyscy [duzi inwestorzy] wchodzą na pokład” z myślą, że bitcoin to “cyfrowa forma złota w świecie, który staje się cyfrowy”.

Dziś za 1 BTC płaci się 31 150 USD, czyli ok. 13 proc. mniej niż 7 dni temu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe | eur/usd wykres | kursy walut online | bitcoin giełda wykres | notowania cd projekt |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here