Naga MarketsTim Bond, partner i zarządzający portfelem w Odey Asset Management

Tim Bond, partner i zarządzający portfelem w Odey Asset Management, jest przekonany, że bitcoin ma bardzo mało korzyści dla społeczeństwa, będąc jedynie „ekstremalną formą libertariańskiego anarchizmu”. W swoich ostrych komentarzach dodaje jednocześnie, że BTC jest bezcelowy, plugawy i szkodliwy dla środowiska.

  • Bitcoin wypierając waluty tradycyjne odbierze rządom możliwość nakładania podatków
  • Zdaniem Tima Bonda sprawia to, że BTC jest walutą libertariańskich anarchistów chcących całkowitego wykluczenia roli państwa w życiu ludzi

Bitcoin to waluta anarcho-kapitalistów, uważa Tim Bond

Tim Bond twierdzi, że Bitcoin nie tylko emituje więcej CO2 niż większość małych gospodarek, ale że stoi na czele “szczególnie ekstremalnej formy libertariańskiego anarchizmu”, co według niego jest powodem, dla którego kryptowaluta jest tak popularna wśród spółek z Doliny Krzemowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Filozofia libertariańskiego anarchizmu (lub inaczej anarcho-kapitalizmu) zakłada całkowite zrezygnowanie z roli państwa na rzecz prywatnej własności, otwartych rynków oraz suwerenności jednostki. Menedżer funduszu w Odey Asset Management nazywa bitcoina mającego być walutę reprezentującą wspomniany ruch “szczególnie nikczemną”, “bezcelową” i “szkodliwą dla środowiska”.

– Jeśli bitcoin zacznie wypierać waluty fiat zdolność rządów do nakładania podatków, wydawania i redystrybucji zostanie poważnie ograniczona – stwierdza Bond. Przyszłość kryptowaluty anarchistycznej przedkłada jego zdaniem konsensus nad przymusowe opodatkowanie.

Bitcoin może odebrać rządom ważną kartę przetargową

O ile partner i zarządzający portfelem w Odey Asset Management wypowiada się w bardzo ostrych słowach o BTC to niezaprzeczalnie ma rację co do jednej rzeczy: bitcoin może wpłynąć na zdolność rządów do nakładania podatków w obecnie znanej formie.

W obecnej formie gospodarki wolnorynkowej państwa ustanawiają kontrolę nad społeczeństwem poprzez emisję własnego pieniądza, a bez tej dźwigni, społeczeństwo nie będzie zmuszone do podporządkowania się podatkom i innym formom kontroli, wyjaśnia Bond.

Podczas gdy sporo części obecnej infrastruktury zostało zaprojektowanych dla dobra cywilizowanego społeczeństwa, rządy nadużyły tej kontroli i sposób, w jaki redystrybuują bogactwo, jest głównym problemem ekonomicznym, który zdaniem części ekspertów naprawić może bitcoin.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti notowania | notowania ropy naftowej | nasdaq composite notowania | indeks sp500 | bitcoin wykresy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here