Naga MarketsMimo, ze dziś dopiero 4 dzień maja, to cena Bitcoina wzrosła od początku roku już o 95 proc., powiększając w ten sposób zasięg trwającej od połowy marca 2020 r. aprecjacji do 1 365 proc. Mimo tak znacznej zwyżki umożliwiającej osiągnięcie niebywałych stóp zwrotu z inwestycji, amerykański inwestor i miliarder Charlie Munger, będący prawą ręką Warrena Buffeta twierdzi, że Bitcoin jest obrzydliwy.

  • W miniony weekend odbyło się coroczne spotkanie akcjonariuszy Berkshire Hathaway
  • Podczas sesji pytań i odpowiedzi, Charlie Munger postanowił odnieść się do tematu kryptowalut
  • Nazwał on wówczas Bitcoin obrzydliwym

Bitcoin powstał z powietrza

Charlie Munger, wiceprezes amerykańskiego holdingu Berkshire Hathaway, skrytykował Bitcoina podczas corocznego spotkania akcjonariuszy firmy, nazywając go “obrzydliwym” produktem finansowym, który został wymyślony “z powietrza”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Oczywiście nienawidzę sukcesu Bitcoina. Nie jestem zadowolony z waluty, która jest tak przydatna dla porywaczy i szantażystów i tak dalej. Nie lubię też po prostu przekazać kilku dodatkowych miliardów dolarów komuś, kto właśnie wymyślił nowy produkt finansowy z powietrza – wskazał dodając, że w jego ocenie, cały ten cholerny rozwój jest obrzydliwy i sprzeczny z interesami cywilizacji. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że już w lutym br. Munger przekonywał, że Bitcoin jest rodzajem sztucznego substytutu złota.

– A ponieważ nigdy nie kupuję żadnego złota, nigdy nie kupuję żadnego Bitcoina. Bitcoin przypomina mi to, co Oscar Wilde powiedział o polowaniu na lisy. Powiedział, że jest to pogoń za tym, co nie do zjedzenia przez to, co niewypowiedziane – powiedział wówczas.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropa | akcje pgnig notowania | funty | cena dolara | notowania ropy brent |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTydzień gorących danych z USA. Rośnie ryzyko wzrostu stóp i dolara
Następny artykułKryptowaluty i NFT na platformie eBay. Dyrektor mówi o przyszłych planach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here