Naga MarketsBitcoiin spadaW ostatnich tygodniach historyczny szczyt Bitcoina w okolicach poziomu 42 000 USD zwrócił uwagę wielu inwestorów instytucjonalnych. Jednak główny strateg rynkowy w Barclays, Gerald Moser, nie wydaje się być pod wrażeniem obserwując ostatnią hossę na najpopularniejszej kryptowalucie. W jego ocenie ogromna zmienność wirtualnej waluty uniemożliwia inwestowanie „z perspektywy portfela”. BTC załamuje się w czwartek spadając o 10% poniżej 32 000 USD.

  • Zmienność obserwowana w BTC naśladuje zachowanie innych aktywów ryzykownych, takich jak ropa
  • Ostatnie wyniki najpopularniejszej kryptowaluty były głównie napędzane przez inwestorów detalicznych
  • Firma Barclays wcześniej wykazywała zainteresowanie kryptowalutami i technologią aktywów cyfrowych

Bitcoin spada o 10%. Ogromna zmienność zniechęca dużych inwestorów

Prawie niemożliwe jest przewidzenie możliwego zwrotu z inwestycji środków w Bitcoina. Jego ogromna zmienność sprawia, że ​​lokowanie kapitału w tak niepewne aktywo jest niemal niewykonalna z perspektywy portfela inwestycyjnego – powiedział Moser w Financial News.

Te artykuły również Cię zainteresują
Główny strateg rynkowy w Barclays dodał, że zmienność obserwowana w BTC naśladuje zachowanie innych aktywów ryzykownych, takich jak ropa.

Wielu prawdopodobnie wyrzuciłoby Bitcoina z dowolnego portfela w ramach typowej optymalizacji średniej wariancji. Ostatnie wyniki najpopularniejszej kryptowaluty były głównie napędzane przez inwestorów detalicznych, którzy dołączyli do niezrównoważonego rajdu, a nie przez instytucjonalne inwestycje długoterminowe – podkreślił Moser.

Barclays, firma świadcząca usługi finansowe w Wielkiej Brytanii, wcześniej wykazywała zainteresowanie kryptowalutami i technologią aktywów cyfrowych.

Tymczasem jak prognozuje Scott Minerd z Guggenheim Partners, Bitcoin (BTC) spadnie do 20 000 USD, by w długim terminie osiągnąć cenę docelową 400 000 USD. Dyrektor ds. inwestycji w Guggenheim uważa, że ​​BTC nie osiągnie kolejnego rekordowego poziomu w 2021 roku, zgodnie z wypowiedzią w CNBC Closing Bell z 21 stycznia.

Cena Bitcoina (BTC) spada trzecią sesję z rzędu

Kurs BTC/USD spada w środę o ponad 10% docierając w okolice 31 300 USD koło południa. Przebicie lokalnego minimum i okrągłego poziomu 30 000 USD otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego dołka 27 733 USD. Z drugiej strony najbliższy opór stanowi poziom 37 874 USD, a jego trwałe pokonanie doprowadziłoby do ponownego testu historycznego maksimum 42 000 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here