Naga MarketsCena bitcoina mocno wzrosła i utrzymuje się na poziomie ponad 5 000 USD . Wszystko ma miejsce po intensywnym rajdzie na początku kwietnia. Tyle, że  kryptowaluta nadal – zdaniem niektórych – jest niedowartościowana.

Współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, nie tylko wierzy, że wzrost w tym tygodniu jest uzasadniony pod kątem fundamentów, ale powiedział CNBC, że cena BTC nie odzwierciedla jeszcze prawdziwej wartości kryptowaluty. Ile zatem powinien kosztować teraz BTC? Według niego aż 14 000 USD. Jeśli ma rację, e-waluta jest obecnie notowana na poziomie około 64% poniżej jej wartości rynkowej.

Skąd taki wniosek?

Lee opiera swoją wycenę na liczbie aktywnych adresów w sieci bitcoina. Ponadto bierze pod uwagę poprzednią hossę i cenę minimalną wydobycia BTC, która spadła z przedziału od około 6000 USD do 8 000 USD w ubiegłym roku do poziomu od 5000 USD do 6000 USD.

Lee uważa dziś, że współcześni inwestorzy powinni przeznaczyć minimum 1% lub 2% swojego portfela właśnie na kryptowaluty. Jego zdaniem tyczy się to też inwestorów detalicznych, dla których „1% to małe ryzyko”.

Zauważył również ciekawe zjawisko, mówiąc, że bitcoin generuje większość swoich rocznych zysków w dziesięć dni w skali roku. Jego strategia jest jednak prosta:

„Musisz w zasadzie trzymać to lub „hodlować ” tak, jak mówią, aby naprawdę zrobić zysk”.

Dlaczego rośnie?

„Wiele starych portfeli wielorybich kupuje [ponownie] bitcoiny… Oznacza to tylko kilku oryginalnych właścicieli bitcoinów. Niektórzy z nich, którzy sprzedali po 20 000 USD, [teraz] zaczynają odkupywać”

-uważa Lee.

Media sugerują też, że to “wieloryby” były odpowiedzialne za 20% wzrostu rynku we wtorek.

Lee wskazuje również inne katalizatory, takie jak ciągła rozbudowa infrastruktury kryptograficznej. Kryptowaluty mają też coraz większy wpływ na gospodarki przesiąknięte inflacją i niepokojami geopolitycznymi, takie jak Wenezuela i Turcja.

W kwestii ETF powiedział:

„Byliśmy zbyt optymistyczni, więc powiedziałbym, że prawdopodobnie [wejdzie w życie] dużo później niż ktokolwiek z nas się spodziewa”.

Jeśli tak się stanie, Lee mówi, że ETF oparty na bitcoinie będzie „niezwykle pozytywnym wydarzeniem”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here