Naga MarketsCena Bitcoina wzrosła wczoraj do poziomu 34 800 dolarów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od marca 2020 r. aprecjacji do niemal 31 tys. dolarów. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 10 miesięcy cena najstarszej z walut wirtualnych wzrosła o blisko 804 proc. Mimo, że w ciągu ostatnich kilkunastu godzin osunęła się ona o ponad 7 tys. USD, co stanowiło ponad 20 proc., to jednak Dan Held z platformy Kraken uważa, że Bitcoin znajduje się obecnie na wczesnym etapie super cyklu, w wyniku którego jego cena wzrośnie do 1 mln. USD.

  • Cena Bitcoina wzrosła do 24 800 USD
  • Silna reakcja podażowa sprawiła, że notowania BTC spadły w ciągu kilkunastu godzin o ponad 7 tys. USD
  • Zasięg spadków przekroczył 20 proc.

Bitcoin rozpoczyna super cykl wzrostowy 

Dan Held, znany analityk na rynku kryptowalut i szef firmy Kraken, który działa na rynku BTC od 2013 roku uważa, że cena Bitcoina wzrośnie do 1 miliona dolarów. W jego ocenie, najstarsza z walut wirtualnych znajduje się na początku super cyklu .

Te artykuły również Cię zainteresują
– Mam wrażenie, że wiele osób patrzy na rynek i mówi:„ No cóż, Bitcoin będzie miał po prostu typowy cykl ”. Myślę, że jest mnóstwo różnych powodów, dla których tak się nie stanie… Satoshi właściwie wysuwa hipotezę, że spekulacje doprowadzą do powstania i przyjęcia Bitcoina… – uważa Held.

Zwraca on także uwagę, iż wraz ze wzrostem liczby użytkowników rośnie wartość jednej monety. Ma to potencjał dla pozytywnego sprzężenia zwrotnego; w miarę wzrostu użytkowników, wartość rośnie, co może przyciągnąć więcej użytkowników do skorzystania z rosnącej wartości. 

Były kierownik Ubera uważa także, że pandemia koronawirusa zapewniła doskonałe warunki makroekonomiczne dla Bitcoina.

– Co jest naprawdę wyjątkowe w tym cyklu, a ja byłem w nim przez wszystkie inne cykle… ten jest zupełnie inny. Nigdy wcześniej nie miał tak silnych podstaw na tle makro, które dokładnie podkreślają, dlaczego jest to potrzebny…

Held uważa także, że instytucje w końcu rozumieją wartość Bitcoina i coraz śmielej wchodzą na ten rynek, przygotowując grunt pod super cykl.

– Covid uczynił Bitcoina naprawdę oczywistym dla świata. I dlatego wszedł nowy uczestnik, instytucje… Instytucje po Covidzie szukały bezpiecznego magazynu wartości. Masz 18 bilionów dolarów ujemnego długu państwowego a Bitcoin oferuje wartość wiekszą niż złoto… Te instytucje zarządzają ponad 100 bilionami dolarów…

W jego ocenie, w 2021 i 2022 roku, kiedy wszędzie będzie można już kupić Bitcoina “cena wzrośnie znacznie bardziej”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAlior Bank: Banki zawiążą teraz więcej rezerw, aby pokazać dobry wynik za 2021r.
Następny artykułJak kupić Ethereum w Plus500?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Ale bzdury!!! Ci co kupili tanio sprzedaja teraz temu spada bo jest wyprzedaż. Pójdzie w górę ale może do 30paru w tym roku jeszcze ale jak ktoś pisze ze 100k 200k albo 1mln jest poprostu naciagaczemalbo kupil na górze i teraz płacze i mości wodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here