Naga Marketszhao
CEO Bainance Changpeng Zhao

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Ryzyko to różni się jednak od klasy aktywów, w które inwestujemy. Zdaniem wielu osób, jednym z najbardziej ryzykownych rynków jest rynek kryptowalut. Zgoła odmienne zdanie na ten temat ma natomiast CEO i współzałożyciel giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, który komentując zmienność Bitcoina stwierdził, że BTC jest prawdopodobnie mniej zmienny niż ceny akcji firm o podobnej kapitalizacji rynkowej, takich jak Apple i Tesla.

Ludzie mający mentalność stada są winni dużej zmienności BTC

Dane z Woobull pokazują, że 60-dniowa zmienność na notowaniach Bitcoina systematycznie spada od początku 2021 roku. Jednak dane z portalu badań inwestycyjnych AlphaQuery pokazują, że ceny akcji Tesli i Apple nadal mają znacznie niższe 60-dniowe zmienności w tym samym okresie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo to, w rozmowie z Bloomberg TV, szef Binance argumentował, że zmienność kryptowalut nie różni się od sytuacji na rynku akcji, dodając: “zmienność jest wszędzie […] nie jest wyjątkowa dla kryptowalut”.

Uważa on, że za sporą zmienność na rynku kryptowalut odpowiedzialni są przede wszystkim spekulanci, którym zależy jedynie na wysokiej stopie zwrotu z inwestycji, i którzy nie często nie są tak zaangażowani w projekty kryptowalutowe, jak faktyczni prawdziwi wyznawcy.

– Zawsze jest duża liczba osób mających mentalność stada niż facetów, którzy faktycznie robią poważne badania. Kiedykolwiek pojawiają się jakieś negatywne wiadomości, oni [zwolennicy stada] uciekają, kiedy tylko pojawiają się pozytywne wiadomości, próbują się spieszyć, a więc powodują większą zmienność – stwierdził Zhao, który w kwietniu przyznał, iż niemal 100 proc. swoich aktywów trzyma obecnie w kryptowalutach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin spekulacje | ceny ropy wti | ropa wti kurs | kurs dow jones | akcje mercator medical |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin, Ethereum i Dogecoin w tweetach Marka Cubana
Następny artykułDeFi na rynku lokat oraz pożyczek. Dlaczego pozwalają zarobić więcej niż w banku?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here