Naga MarketsŹródło: Youtube

Cena Bitcoina przekroczyła w ostatnim czasie w okolice 52 tysięcy dolarów. Oznacza to, że tylko od połowy marca ubiegłego roku, a więc w ciągu zaledwie 11 miesięcy wzrosła ona o ponad 1 260 proc. W tym samym czasie cena złota wzrosła jedynie o 22 proc. a kurs dolara amerykańskiego spadł o ponad 12 proc. Między innymi właśnie te różnice sprawiły, że Jeffrey Gundlach zmienił zdanie na temat złotego kruszcu. Obecnie uważa on, że to Bitcoin może być lepszą inwestycją niż złoto.

  • Cena Bitcoina wzrosła w ciągu 11 miesięcy o 1 260 proc.
  • Cena złota wzrosła o 22 proc.
  • Indeks dolara spadł o ponad 12 proc.

Bitcoin będzie aktywem stymulacyjnym

Jeffrey Gundlach to amerykański inwestor i biznesmen. Jest założycielem firmy inwestycyjnej DoubleLine Capital LP. Na uwagę zasługuje fakt, iż od wielu lat był on byczo nastawiony do rynku złota i niedźwiedzio do dolara amerykańskiego. W ostatnim czasie zmienił on jednak nieco swoje nastawienie i przyznał, że to Bitcoin może być “aktywem stymulującym” wśród fali gotówki wpompowanej w system finansowy podczas pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Komentarze Gundlacha są kolejną oznaką tego, że Bitcoin zyskuje uznanie wśród instytucjonalnych menedżerów finansowych i może wyssać część pieniędzy z rynku złota.

Historycznie, inwestorzy zwracali się w stronę złota jako sposobu na odegranie rosnących presji inflacyjnych. Jednak w ciągu ostatniego roku jego wzrosty były dość mocno ograniczone, a fundusze z tego rynku odnotowały odpływy kapitału.

Zdecydowanie lepiej radził sobie w tym czasie Bitcoin, który zyskuje w oczach inwestorów instytucjonalnych, dzięki czemu jego cena wzrosła w ciągu zaledwie 11 miesięcy o 1 260 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax akcje | biomedlub notowania | ceny akcji pgnig | cena kryptowalut | dax prognozy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBrytyjczycy uważają, że teraz jest bezpieczny czas na inwestycję w bitcoina
Następny artykułBitcoin może kosztować ponad 200 000 USD – mówi Cathie Wood, dyrektor generalna ARK Invest
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here