Naga MarketsProwadzący programu CNBC “Mad Money” Jim Cramer planuje zainwestować 1 proc. swojego majątku w bitcoina, ponieważ „złoto jest niebezpieczne”.

  • Cramer sugeruje, że kupowanie BTC jest bezpieczniejsze niż złota.
  • Tłumaczył, dlaczego jest takiego zdania.

Złoto to coś gorszego niż bitcoin?

Niedawno Jim Cramer, gospodarz “Mad Money” w CNBC, powiedział, że może zainwestować 1 proc. swojego majątku netto w bitcoina (BTC). Słynny inwestor dokonał porównań między BTC a złotem.

Warto dodać, że od czasu poprzedzającego hossę bitcoina w 2017 r., CNBC, Bloomberg i analitycy instytucjonalni byli niezwykle krytyczni wobec zasobu cyfrowego. Większość twierdziła, że ​​kryptowaluty to piramida. Teraz wszystko – jak widać – uległo zmianie.

Większość inwestorów postrzega też bezpieczne aktywa, takie jak złoto, jako zabezpieczenie przed inflacją. Co do BTC zdania w tej sferze są już podzielone.

Rozmawiając z Pompliano, Cramer powiedział teraz, że bitcoin to jego zdaniem zabezpieczenie przed spadkiem wartości fiatów.

Chodzi mi o to, że ludzie mówią o tym, że kryptowaluty zostały zhakowane, czy cokolwiek, ale wiesz, co jest naprawdę złe? To, gdy twoje dzieci nie mogą znaleźć twojego złota. Nawiasem mówiąc, nie jest to niezwykłe. Dlatego właśnie skupiam się na potrzebie posiadania kryptowalut, ponieważ boję się ogromnej inflacji, a nie mam [żadnej cyfrowej waluty]. Złoto poradzi sobie [z inflacją], [rynek] domów będą w porządku – wymieniał i dodał, że zarobek da mu BTC.

Cramer mówił też, że złoto jest w pewnym sensie niebezpieczne. Dlatego chce on ekspozycji na kryptowaluty.

– Oni [moje dzieci] nigdy nie zrozumieją złota. A powodem, dla którego nigdy nie zrozumieją złota, jest to, że uważają, że złoto jest niebezpieczne. Jest niebezpieczne, ponieważ można je ukraść, jest niebezpieczne, ponieważ nie chce go wyciągać z banku, jest niebezpieczne, ponieważ można zapomnieć, gdzie jest – dodał.

Nie tylko Cramer

Nie tylko Cramer rozważa kupno BTC. Inwestorzy, tacy jak Paul Tudor Jones, a nawet wielomiliardowe spółki publiczne zaczynają inwestować w kryptowaluty.

16 września dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, powiedział, że firma posiada obecnie 38 250 BTC. W oparciu o aktualną cenę bitcoina (10 800 USD), daje to wartość 413,1 miliona USD.

Duże firmy i znani inwestorzy coraz częściej inwestują w bitcoin, ponieważ twierdzą, że działa on jako zabezpieczenie przed inflacją, a także jest bardziej “przenośny” niż kruszec.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here