Naga MarketsDyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, jest zdania, że ​bitcoin (BTC), największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, jest teraz bardziej godny zaufania niż dolar amerykański.

  • BTC jest lepsze od USD – uważa szef Coinbase.
  • Dodał, że firma dodaje na swoją platformę też wiele altcoinów.

Bitcoin jest bardziej godny zaufania niż dolar

W nowym wywiadzie dla podcastu Invest Like the Best Armstrong mówi, że obawy o przyszłość światowej waluty rezerwowej narastają, zwłaszcza w świetle rosnących bodźców gospodarczych ze strony władz i luzowania ilościowego wywołanego niejako przez pandemię.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krótkoterminowy efekt tego był deflacyjny… Ale jeśli nadal będą stymulować [rynek] i drukować tak dużo pieniędzy, długoterminowym efektem może być fakt, że inflacja jest coraz większa – mówił.

Dodał, że “jest wielu ludzi, którzy zaczynają odczuwać to nieprzyjemne uczucie: „Co się dzieje z Ministerstwem Skarbu i Rezerwą Federalną i czy to naprawdę ma sens?”.

– Wydaje się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Musisz tylko wydrukować wszystkie te pieniądze, a potem jakoś wszystko się ułoży. Myślę, że [ludzie] szukają już alternatywnego systemu, któremu mogą zaufać – stwierdził i dodał, że kryptowaluty świetnie się do tego nadają. – Będzie tylko 21 milionów bitcoinów. Nikt tak naprawdę nie może tego zmienić, a BTC jak dotąd przetrwało próbę czasu. W przypadku dolara amerykańskiego ma się poczucie, że [ta waluta] nie ma takiego samego poziomu zaufania [ jak BTC] – powiedział.

Altcoiny

– Wielu naszych klientów przychodzi do nas i mówi: “Hej, chcemy handlować innymi aktywami [niż tylko BTC]”. Miałem nadzieję, że to zniknie za jakiś czas… ale w pewnym momencie stało się jasne, że prawdopodobnie moglibyśmy upaść jako firma, jeśli nie zapewnialibyśmy klientom tego, czego chcą. Po prostu pójdą gdzie indziej – powiedział o altcoinach.

Armstrong twierdzi, że giełda będzie nadal dodawać więcej “altów”, aby nadążyć za rosnącym zainteresowaniem klientów innymi kryptowalutami.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here