Naga MarketsBitcoin jest lepszy od akcji - przekazuje TD AmeritradeSegment wiadomości w sieci TD Ameritrade przedstawił bitcoina jako lepszą inwestycję niż akcje amerykańskie. Dodano, że inwestorzy są dziś nawet bardziej zainteresowani posiadaniem bitcoinów niż właśnie akcji giełdowych.

  • Bitcoin lepszy niż akcje?
  • Taką tezę sugeruje TD Ameritrade.

Kryptowaluta a sytuacja w USA

Wiadomo, że politycy w Kongresie USA zbliżyli się do zawarcia porozumienia co do wielkości i szczegółów następnego pakietu pomocowego dla gospodarki w czasie pandemii koronawirusa. Prezydent Donald Trump powiedział, że jest gotów zezwolić na szerszą pomoc pomimo sprzeciwu ze strony członków własnej partii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei Nanci Pelosi przekazała, że jest pełna nadziei odnośnie możliwości zawarcia nowej umowy. Wiadomo już jednak, że nie uda się tego dokonać przed wyborami prezydenckimi.

Były to jednak optymistyczne wieści dla ryzykownych aktywów.

Bitcoin przebija się [na wykresie] wyżej, podczas gdy giełda nie reaguje na taniego dolara i [spodziewany] bodziec [od władz], jest to najbardziej pozytywna rzecz [dla kryptowaluty], odkąd [jako TD Ameritrade] zaczęliśmy o tym [tj. bitcoinie] mówić trzy lata temu – skomentował obecną sytuację rynkową prezenter wiadomości.

Z kolei w rozmowie z Bloombergiem James McCormick, szef działu globalnej strategii NatWest Markets, powiedział, że „coraz częściej uznaje się, że żadne porozumienie dotyczące pakietu fiskalnego przed wyborami nie jest prawdopodobne”. Następnie zauważył, że inwestorzy nie koncentrują się na kwestii nawrotu koronawirusa – wszystkie oczy skierowane są na umowę stymulacyjną, jaką mają zawrzeć Demokraci z Republikanami w Kongresie.

Bitcoin to nowe safe haven

Bitcoin obecnie nadal rośnie w siłę. Przez miesiące rósł na wykresie wraz ze złotem. Teraz wiadomo, że kryptowaluty skupuje już też Square, międzynarodowa firma płatnicza (posiada BTC o wartości 50 milionów USD) oraz MicroStrategy, notowana na giełdzie firma, która zamieniła 425 miliardów USD swoich rezerw gotówkowych na BTC.

Dziś za 1 BTC płaci się już aż ponad 12 800 USD, czyli 12 proc. więcej niż tydzień temu. Z kolei 1 ETH kosztuje blisko 400 USD, czyli 5 proc. więcej niż 7 dni temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here