Naga MarketsBitcoin jest jak złoto i ochroni cię przed skutkami inflacji. Jeffrey Gundlach o BTCJeffrey Gundlach, inwestor, który nazwał kiedyś BTC “kłamstwem”, zestawia teraz bitcoina ze złotem. Uważa, że kruszec i kryptowaluta mogą w dłuższej perspektywie służyć do ochrony kapitału inwestorów przed osłabieniem siły nabywczej dolara.

  • BTC jest bezpieczną przystanią, uważa Jeffrey Gundlach.
  • Wcześniej krytykował on kryptowalutę nazywając ją inwestycyjnym kłamstwem
  • Po kilku latach przyrównuje natomiast BTC do cyfrowego złota

Bitcoin jest jak złoto

Podczas występu w webcaście Rosenberg Research 2 listopada Jeffrey Gundlach, dyrektor generalny firmy zarządzającej inwestycjami DoubleLine, pochwalił bitcoina.

Gundlach, nieoficjalnie znany jako „Bond King”, nie jest kimś nieznanym zwolennikom kryptowalut.

W wywiadzie dla Business Insider w zeszłym miesiącu miliarder nazwał bitcoina  „kłamstwem”. Dodał, że nie wierzył, że sieć BTC jest „nie do zhakowania”.

Nie wierzę w bitcoina. Myślę, że to kłamstwo. Myślę, że [jego sieć] jest bardzo śledzona, identyfikowalna. Nie sądzę, żeby to było anonimowe – powiedział wtedy.

Niemniej jednak Gundlach upierał się teraz, że „wcale nie nienawidził bitcoinów”. Do tego dodaje, że powinni mieć coś do zabezpieczenia ich kapitału przed inflacją. Przy tym wymienił złoto i bitcoina jako dobre możliwości w takim działaniu.

Dodał, że złoto ma z czasem znacznie zdrożeć. Jego prognoza jest zgodna z opiniami większości analityków, którzy sądzą, że żółty metal czeka tylko na ogłoszenie wyników wyborów w USA.

BTC a złoto

Warto dodać, że ostatnio BTC przestał być skorelowany z rynkiem akcji, ale też złota. Rósł w czasie, gdy złoto wpadło w trend boczny, a akcje wręcz traciły na wartości. To, że bitcoin zaczął żyć własnym życiem, zauważył też statystyk Willy Woo, który argumentuje, że kryptowaluta zaczęła już żyć swoim własnym życiem.

Niektórzy analitycy spodziewają się wręcz, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy na wykresie kryptowaluty pojawią się nowe rekordowe cenowe. Dziś za 1 BTC płaci się na giełdach ok. 13 700 USD, czyli ok. 3 procent więcej niż wczoraj.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here