Naga MarketsSłynny inwestor i miliarder z Wall Street Paul Tudor Jones powiedział teraz, że bitcoin jest czymś na skalę akcji Apple czy Google sprzed wielu lat.

  • Kupowanie BTC to jak inwestowanie w Google czy Apple na początku działania tych firm.
  • Tak uważa Paul Tudor Jones.

Bitcoin jest jak wczesna inkarnacja Apple czy Google

Jones pochwalił bitcoina w porannym programie CNBC “Squawk Box”, ujawniając przy tym, że sam dokonał „małej, jednocyfrowej inwestycji” w takie aktywa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jego teza inwestycyjna pozostaje niezmieniona: bitcoin jest doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją, która prawdopodobnie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat z powodu interwencji banków centralnych na rynkach i dodruków walut państwowych.

Według Jonesa, bitcoin jest do tego jedną z najlepszych inwestycji, która może uchronić nas przed inflacją. Dodał, że jest lepszy niż złoto, obligacje, miedź i inne tego typu bezpieczne aktywa.

– Bitcoin ma za sobą olbrzymią ilość naprawdę, naprawdę inteligentnych ludzi, którzy w niego wierzą – dodał Jones. – To jak inwestowanie ze Stevem Jobsem w Apple lub wczesna inwestycja w Google – dodał.

Legenda skupuje kryptowaluty

Paul Tudor Jones jest weteranem branży finansowej w USA, który zyskał sławę m.in. dzięki temu, że poprawnie przewidział krach, jaki miał miejsce na giełdzie w 1987 roku (chodzi o słynny Czarny Poniedziałek).

Biorąc pod uwagę jego wcześniejsze wypowiedzi dot. kryptowalut społeczność bitcoina jest dotąd podekscytowana z powodu jego poparcia i promowania cyfrowych walut. Niektórzy przewidują już nawet, że docelowo Jones wkrótce stanie się największym posiadaczem bitcoinów na świecie.

Niektórzy są też zdania, że poparcie BTC przez Jonesa to niejako “przełamanie lodów” pomiędzy Wall Street a kryptowalutami. Możliwe, że jego postawa stanie się bowiem inspiracją dla innych inwestorów, którzy też skupują bitcoiny i zaczną je traktować jako coś, co może uchronić ich kapitał przed inflacją.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here