Naga MarketsBitcoin jest jak gorączka złota, twierdzi znany bankier i inwestorBitcoin zdecydowanie jest jednym z aktywów, które dzięki niesamowitemu wzrostowi wartości przyciągnęło niezwykłe zainteresowanie inwestorów. Niektórzy określają go mianem waluty przyszłości, inni cyfrowej rewolucji, a jeszcze inni gorączką złota na miarę XXI wieku. Do ostatniej grupy należy Ken Moelis, założyciel banku inwestycyjnego Moelis & Co., który we wtorek dodał także, że z uwagą śledzi branżę kryptowalutową w poszukiwaniu okazji biznesowych.

Bitcoin jest jak gorączka złota w 1848 roku

Bitcoin rozbudza wyobraźnię początkujących inwestorów marzących o nieprawdopodobnych stopach zwrotu i szybkiej drodze do bogactwa. Niestety, rynek często weryfikuje złudzenia nowicjuszy. Podobnie było w przypadku gorączki złota w Stanach Zjednoczonych, która jednym przyniosła fortunę, a innym bankructwo. Taką analogię nakreślił Ken Moelis z banku inwestycyjnego Moelis & Co.

Te artykuły również Cię zainteresują
To jak gorączka złota w 1848 roku, wielu ludzi nie wiedziało czy pod powierzchnią ziemi znajduje się złoto, jednak Levi’s stworzył biznes sprzedający jeansy, a Wells Fargo stworzyło biznes oparty o bankowość. – stwierdził Moelis.

Bitcoin jest jak gorączka złota, twierdzi znany bankier i inwestor
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Jego zdaniem, kryptowaluty to niesamowita szansa nie tylko dlatego, że można zarobić na samym bitcoinie, ale przede wszystkim na biznesach powiązanych z branżą. Przecież niezwykle istotne jest zaopatrzenie. Porównania nasuwają się same: producenci kart graficznych zarabiają obecnie krocie dzięki fali tworzenia kolejnych sieci koparek krypto.

fpmarkets

Wierzę, że naszym biznesem jest sprzedaż kilofów i łopat, więc chcemy wiedzieć czego ludzie potrzebują. Jakich kilofów i łopat potrzebują, jakie narzędzia są wymagane do osiągnięcia sukcesu. – dodał CEO Moelis & Co.

Może z perspektywy prywatnej i zdecydowanie od strony biznesowej, skupiamy się na posiadaniu wiedzy eksperckiej. – podkreślił. – To wielki rynek, jest tam wiele kapitału, jest wiele projektów.

Zobacz również: Bitcoin to oszustwo, a dolar powinien pozostać walutą świata, uważa Donald Trump

Przy okazji, Moelis wyraził swoje zdanie na temat szaleństwa na amerykańskim rynku akcyjnym, które związane jest z “memicznymi spółkami”, które dzięki olbrzymiej manii na mediach społecznościowych przyciągają inwestorów wysoką zmiennością.

invest

Oni po prostu się bawią, 70-80% z nich jest tam dla zabawy. – stwierdził bankier dodając, że jego dzieci też są na tym rynku i regularnie przesyłają mu wiadomości o swoich transakcjach. – To globalna gra w kości, gdzie wszyscy do siebie nawzajem mówią i świetnie się przy tym bawią. Przy każdym stole do gry w kości, 70-80% ludzi jest tam dla frajdy i wie, że straci pieniądze, akceptują to. Jest wśród nich ktoś, kto utraci swój kredyt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here