Naga MarketsJeremy Allaire, dyrektor generalny firmy świadczącej usługi finansowe w kryptowalutach Circle, wyraził swój optymizm co do tego, że bitcoin (BTC) jest bezpieczną przystanią dla inwestorów pomimo niedawnej niestabilności rynku.

19 sierpnia Allaire wyraził swoją opinię w programie Squawk Box w CNBC. Wyjaśnił:

„Oczywiście, niezależny, suwerenny zasób cyfrowy, taki jak bitcoin, jest atrakcyjny dla osób, które są zainteresowane przeniesieniem kapitału do miejsca, w którym sami mogą go kontrolować. Podkreśla to duże zainteresowanie, które pojawiło się z czasem. To cyfrowa wersja złota i myślę, że zainteresuje się nim wiele zarówno instytucjonalnych inwestorów, jak i osób fizycznych, (…) w jurysdykcjach lub środowiskach, w których panuje silna obawa o kontrolę kapitału.”

Bitcoin bezpiecznym aktywem

Według Allaire, niedawna zmienność rynku mogła być spowodowana próbami realizacji zysku przez osoby, które czekały na to po miesiącach wzrostów:

„Oczywiście, bitcoin wzrósł o ponad 100%, prawie o 200% w ciągu ostatnich 9 miesięcy, i stał się również aktywem, na którym można trochę zarobić. W zależności od rodzaju posiadacza, że ​​tak powiem, podczas tego typu ruchów rynkowych zobaczysz nieco inne zachowania”.

Dyrektor generalny Circle zauważył również, że „kryptowaluty jako element porządku obrad [polityków i urzędniów] są absolutnie na pierwszym miejscu”. Według niego, aktywa cyfrowe stają się głównym tematem globalnym i to nie tylko z powodu ciągłego wzrostu głównych monet, takich jak bitcoin, ale także wzrostu znaczenia takich projektów jak stablecoiny. Chodziło mu oczywiście o LibraCoin Facebooka. 

Jak media informowały przy innej okazji, starszy analityk strategii rynku i firmy badawczej Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, jest również pewien, że BTC już stało się prawdziwą bezpieczną przystanią dla inwestorów:

“Tak. Możesz to zobaczyć na rynkach. Tam, gdzie panuje zamieszanie, lokalne ceny bitcoinów mają tendencję do gwałtownego wzrostu i handlu z premią, ponieważ ludzie próbują znaleźć sposoby na ochronę swoich pieniędzy. Więc [odpowiedź brzmi] tak.”

Przez to cena BTC ma nadal rosnąć:

„Myślę, że do końca roku [cena] będzie znacznie wyższa i potencjalnie na nowym rekordowym poziomie.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here