Naga MarketsbitcoinAdopcja waluty bitcoin (BTC) przez instytucje staje się faktem. Prezes głównej giełdy kryptowalut Coinbase dodaje, że tego typu klienci coraz częściej kupują cyfrowe waluty.

Pisząc na Twitterze 16 sierpnia, Brian Armstrong powiedział, że rok 2019 jest rokiem przełomu dla instytucjonalnego wykorzystania bitcoinów. Dodał, że trend ten jest teraz bardzo widoczny. Twierdz, że tego typu klienci od dawna obserwowali ten rynek. Czy w końcu odważnie na niego wchodzą? CEO Coinbase udziela odpowiedzi:

“Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że znamy odpowiedź. Co tydzień widzimy 200-400 mln USD nowych depozytów kryptograficznych od klientów instytucjonalnych.”

Bitcoin na Coinbase

Coinbase staje się więc największym na świecie depozytariuszem kryptowalut dla dużych klientów. Giełda znajduje się już ponoć na szczycie listy firm, które trzymają kryptowalutowe środki dla swoich klientów. Podobno mówimy tu już o aktywach o wartości 7 miliardów dolarów.

Mimo, że jak na razie – jak można to obrazowo określić – bitcoin teraz spadł z grzbietu byka, Armstrong nadal optymistycznie spogląda na rynek, ponieważ pojawiło się na nim wiele nowych produktów dla klientów instytucjonalnych. Mowa np. o ofertach typu bitcoinowych futures, które oferują takie podmioty jak Bakkt. Już jesienią mamy poznać też decyzję SEC dot. kryptowalutowych ETF-ów. Została ona i tak opóźniona, o czym pisaliśmy tutaj. Ostateczne decyzje dotyczące propozycji Bitwise i VanEck / SolidX spodziewane są odpowiednio do 13 października i 18 października. Kolejna decyzja w sprawie propozycji Wilshire Phoenix ma zostać podjęta do 29 września.

Bezpieczna przystań

Wszystko to powoduje, że BTC coraz częściej jest określany jako bezpieczna przystań na czas kryzysu, który chyba nas czeka. Tak uważa Tom Lee, który wczoraj w Fox Business powiedział:

“Tam, gdzie panuje zamieszanie, lokalne ceny bitcoinów mają tendencję do gwałtownego wzrostu i handlu z premią, ponieważ ludzie próbują znaleźć sposoby na ochronę swoich pieniędzy.”

Rynek kryptowalut nadal ma ogromny potencjał do wzrostów. To prowokuje np. Tima Drapera, słynnego inwestora, do prognozowania ceny za jednego bitcoina w wysokości nawet 250 tys. USD. Kiedy? Już za 3-4 lata.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here