Naga MarketsBitcoin jest "bykiem w klatce". Kurs BTC gotowy do ucieczki zdaniem BloombergaBitcoin (BTC) to “byk w klatce”, a koniec jego obecnej hossy cenowej znajduje się daleko od obecnych poziomów 60 tys. dolarów, twierdzi analityk Bloomberg Intelligence, Mike McGlone. W tym samym czasie kurs najstarszej kryptowaluty czwarty dzień z rzędu testuje poziomy w okolicach 61 tys. dol., poruszając się w niedużej odległości od historycznych maksimów testowanych w połowie ubiegłego miesiąca.

  • BTC rośnie w momencie publikacji tego artykułu o 1,4% i kosztuje 60,6 tys. dol.
  • Na szerokim rynku cyfrowych aktywów ether (ETH) zyskuje 1,3% i utrzymuje się tuż pod poziomem 2200 dol.
  • XRP zyskuje ponad 3% i wybija barierę 1,5 dol., Litecoin (LTC) zyskując 2% utrzymuje się natomiast przy poziomie 250 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin to byk zamknięty w klatce, jednak gotowy do ucieczki

W tweecie napisany w poniedziałek, starszy strateg towarowy Mike McGlone zaprezentował swój byczy pogląd na temat stanu Bitcoina w tym miesiącu. Według McGlone’a, który zwrócił uwagę na zmniejszającą się podaż BTC w połączeniu z rosnącym popytem ze strony nowych inwestorów, bitcoin ma jeszcze wiele do zrobienia, zanim osiągnie szczyt bieżącego cyklu

– Prognoza techniczna. Nadal znajdujemy się w trybie odkrywania cen, a szczyty na bitcoinie wydają się odległe. Podaż maleje, a popyt rośnie, co prowadzi nas do oczekiwania dalszej aprecjacji ceny i ustanowienia wyższego szczytu w miarę dojrzewania kryptowaluty – pisał na Twitterze McGlone.

Towarzyszący wykres opisywał Bitcoina jako “byka w klatce, dobrze wypoczętego przed ucieczką”. Naniesiono na niego wskaźnik Bollinger Bands, popularne narzędzie do oceny zmienności instrumentów finansowych.

BTC/USD z Bollinger Bands i wykresem 30-dniowej średniej kroczącej. Źródło: Mike McGlone/ Twitter

W porównaniu do roku po dwóch poprzednich halving w 2012 i 2016, obecny rok dla McGlone’a jest “oswojony” pod względem akcji cenowej. Pokrywa się to z opiniami innych analityków, którzy podkreślają jak skromny jest wzrost BTC po halvingu w ciągu ostatniego roku w porównaniu z poprzednimi cyklami.

Bitcoin we wtorek. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty w górę w trakcie wtorkowej sesji

W czołówce największych 10 kryptowalut pod względem kapitalizacji we wtorkowy poranek dominują wzrosty, a łączna kapitalizacja całego ekosystemu nieznacznie wzrasta i utrzymuje się nad poziomem 2 bilionów dolarów.

Coin360.com

Na tle konkurencji nadal najbardziej wyróżniają się jednak Binance Coin i XRP, które rosną o około 50% w przeciągu ostatnich siedmiu dni.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut | bitcoin system | usd pln prognoza | gpw spółki | płatność blik co to |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here