Naga MarketsBitcoin w rozsypceKevin O’Leary z Shark Tank powiedział, że uważa, że bitcoin (BTC) jest dziś całkowicie bezużyteczny. Stwierdził tak podczas wywiadu dla CNBC opublikowanego 14 maja.

O’Leary założył firmę SoftKey, która osiąga ponoć roczne przychody w wysokości 29 milionów USD. Występował w mediach również jako gospodarz Shark Tank, amerykańskiego biznesowego reality show stacji ABC.

Bitcoin jest bezużyteczny!

Podczas wywiadu z CNBC O’Leary stwierdził, że bitcoin jest bezużyteczną walutą, ponieważ nawet ludzie go akceptujący chcą zabezpieczać się przed jego zmiennością. O’Leary zauważył, że próbował kiedyś użyć bitcoinów w Szwajcarii do transakcji na rynku nieruchomości. W odpowiedzi nasłuchał się masy negatywnych opinii na temat kryptowaluty.

Według O’Leary’ego, problem bitcoina polega na tym, że nie można na nim polegać przez zmiany kursowe:

„Ale wszyscy mówią, tak, możesz [używać btc]. Ale odbiorca chce gwarancji. Powiedzmy, że chcesz kupić nieruchomość za 10 milionów dolarów w Szwajcarii. […] musisz jakoś zabezpieczyć się przed ryzykiem [kursowym] bitcoinów. Oznacza to, że nie jest to prawdziwa waluta.”

O’Leary stwierdził, że sprzedający nie chcą z reguły ryzykować akceptowania bitcoina jako waluty transakcji, ponieważ zmienność kursu kryptowaluty utrudnia zawieranie umowy handlowej. Utrzymuje, że na tej podstawie można uznać bitcoina za coś bezwartościowego.

Kurs BTC

Mimo powyższego kurs BTC nadal mocno rośnie. CME Group zanotowało wczoraj rekordowe wolumeny na swoich kontraktach terminowych opartych na bitcoinie.

Bitcoin przebił też poziom 8000 USD po raz pierwszy od lipca 2018 r. Dziś wzrosty odnotowują już też niemal wszystkie altcoiny.

W tym wypadku to, co krytycy uważają za wadę BTC (tj. zmienność kursu), stało się zaletą dla inwestorów. Ponadto wielu upatruje się obecnych sukcesów kryptowaluty w sytuacji makroekonomicznej gospodarczej i politycznej. Na świecie trwa bowiem wojna handlowa pomiędzy USA a Chinami. Bitcoin z reguły pozytywnie reagował na tego typu globalne kryzysy. Tak stało się i tym razem.

Czy więc – mimo krytyki – kryptowaluta staje się czymś na miarę cyfrowego złota? Wiele zaczyna na to wskazywać…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here