Naga MarketsBitcoin jest bezpieczniejszy niż kiedykolwiek, uważa Mike NovogratzW czasach dużej niepewności inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na inwestowanie. Jednym z nich jest Bitcoin, który dzięki rosnącej popularności przyciąga coraz więcej inwestorów instytucjonalnych. Według Mike’a Novogratza, prezesa Galaxy Digital, sprawia to, że więcej ludzi przekona się do kryptowaluty.

  • MicroStrategy zakupiło Bitcoiny o łącznej wartości 400 milionów dolarów.
  • Jak twierdzi Novogratz, największa kryptowaluta jest coraz bezpieczniejsza.
  • Według eksperta, Bitcoin nie będzie walutą transakcyjną w ciągu najbliższych 5 lat.

Mike Novogratz: Duze inwestycje w BTC

Bitcoin jest na rynku już od 2009 roku, a jego ceny sięgały tysięcy dolarów. Ze względu na swoja specyfikę odstraszał wielu inwestorów, którzy obawiali się lokować swój kapitał w nowy rodzaj aktywów. Zdaniem Novogratza sytuacja uległa zmianie, a duzi gracze tacy jak MicroStrategy coraz częściej decydują się na inwestowanie dużych sum w Bitcoina, który na dobre ugruntował swoja pozycję na rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
BTC jest dziś łatwiejszą inwestycją, niż kiedykolwiek wcześniej. Codziennie jest pozbawiony ryzyka. –  napisał na Twitterze Novogratz.

Zobacz również: Kurs euro spadnie do 1,15 po EBC? ING prognozuje ruchy Christine Lagarde

Jak zauważa Cointelegraph, największa kryptowaluta na świecie staje się coraz bezpieczniejsza, a jej wyniki wypadają dobrze na tle innych kategorii aktywów. Oprócz wspomnianego MicroStrategy, które kupiło Bitcoiny o łącznej wartości 400 milionów dolarów, na inwestycję w BTC zdecydował się również prezes Twittera Jack Dorsey. Na początku października przedsiębiorca stał się właścicielem Bitcoinów o łącznej wartości 50 milionów dolarów.

Bitcoin pomaga przetrwać zawirowania walutowe

Najpopularniejsza kryptowaluta zyskała dzięki poszerzającej się wiedzy społeczeństwa na temat aktywów cyfrowych, a także na niepewnej sytuacji gospodarczej niektórych państw. Bitcoin, który miał służyć jako cyfrowy zamiennik klasycznych walut, pomógł ochronić oszczędności użytkowników walut, które ulegały szybkiej deprecjacji.

Nie sądzę, aby Bitcoin był używany jako waluta transakcyjna w ciągu najbliższych pięciu lat. Bitcoin jest używany jako nośnik wartości. Ludzie martwią się, że banki centralne na całym świecie deprecjonują waluty FIAT. – Novogratz powiedział w wywiadzie z Bloombergiem.

Wykres przedstawiający zmianę wartości Bitcoina w ciągu 4 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here