Naga MarketsBitcoin jest bezpieczną przystanią: oderwał się od złota, akcji oraz surowców - mówi Anthony PomplianoBitcoin ponownie ma zerową korelację z akcjami, a krytycy mylili się, wątpiąc w jego status bezpiecznej przystani, uważa współzałożyciel Morgan Creek Digital.

  • Bitcoin oderwał się od rynku starych aktywów – uważa Anthony Pompliano.
  • “Pomp” jest zdania, że do takich korelacji cen może już nie dojść.

Bitcoin nie jest skorelowany z czymkolwiek

Bitcoin (BTC) „nie mógł być bardziej nieskorelowany” z rynkiem akcji, twierdzi Anthony Pompliano. Jak dodaje, nowe dane pokazują, że BTC pozostawia w tyle wszystkie aktywa, jeśli chodzi o wzrosty.

W serii tweetów z 26 października współzałożyciel Morgan Creek Digital, znany również jako „Pomp”, zarzucił krytykom kryptowaluty, że ci nie wierzyli w jej potencjał.

Nowa bezpieczna przystań

“Jak więc radził sobie bitcoin podczas spowolnienia gospodarczego? Przewyższał [pod kątem wzrostów kursów] akcje, obligacje, złoto, ropę i prawie wszystko inne. Ma [z nimi] również niską lub zerową korelację w jakimkolwiek istotnym okresie” – podsumował.

I faktycznie, w skali roku BTC oferował roczny zysk w skali 83 proc. w porównaniu z 24 proc. w przypadku złota i 6 proc. w przypadku indeksu S&P 500.

Źródło: Skew

Dla Pompliano poprzednia korelacja między bitcoinem a tymi aktywami była jedynie krótkoterminowym zjawiskiem wywołanym marcowymi wydarzeniami, czyli krachem związanym z pandemią COVID-19.

“Podczas kryzysów płynności wszystkie korelacje aktywów mają tendencję do zbliżania się do 1. To było tymczasowe i zdarzyło się w przypadku złota, akcji itp.” – napisał.

Korelacje nie wrócą?

Czy więc tego typu korelacje już nie wrócą? Nie licząc oczywiście pojedynczych i krótkoterminowych zjawisk?

Podobnie na sprawę patrzy dyrektor generalny Real Vision Group, Raoul Pal. On z kolei zauważa kolejny prowzrostowy sygnał na rynku bitcoina, ale widzi to w zjawisku zastopowania wzrostów na złocie. Kurs kruszcu jego zdaniem “załamuje się”, choć kryptowaluta w tym samym czasie umacnia się powyżej poziomu 13 000 USD. Uważa on więc, że jeśli dominująca cyfrowa waluta nadal będzie nabierać rozpędu na wykresie, a złoto nie, będzie to oznaczało, że BTC oderwało się od tradycyjnych aktywów. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here