Naga MarketsBitcoin jest bezcenny, uważa F. Grummes. Kurs BTC ma wzrosnąć do 100 tys. dol.Bitcoin jest bezcenny ponieważ nie mieść się w żadnej z tradycyjnych form wyceny, uważa Florian Grummes, niezależny analityk i inwestor na rynku metali szlachetnych oraz założyciel tradingowej firmy konsultingowej Midas Touch Counsulting. Jak zauważa, podczas gdy większość towarów mierzy się w stosunku do narażonych na ruchy inflacyjne walut fiat (tradycyjnych), BTC nie podlega tym samym zasadom przez co sprawdza się coraz lepiej jako magazyn wartości.

  • Grummes jako zalety bitcoina wymienia ograniczoną podaż, podzielność oraz sporą wartość rynkową sięgającą już ponad 1 biliona dolarów
  • To, co wspiera długoterminową stabilność bitcoina, to fakt, że jego decentralizacja i przejrzystość są odporne na działania polityczne (czego nie można powiedzieć np. o dolarze lub złotówce)
  • Analityk przekonuje, że cechy BTC w połączeniu z obecnym środowiskiem polityczno-gospodarczym dają wypadkową w postaci dalszych wzrostów kryptowaluty
  • Bitcoin ma jego zdaniem osiągnąć pułap cenowy 100 tys. dol. w połowie przyszłego roku

Bitcoin to coś więcej niż tylko obiekt spekulacji, uważa Grummes

Niezależny analityk w swoim najnowszym felietonie stawia tezę, że bitcoin jest zdecentralizowaną globalną siecią cyfrową, która w istocie przekształca aktywa analogowe w aktywa cyfrowe. Tempo rozwoju na poziomie 200% rocznie spowodowało, że po ponad 12 latach od swojego powstania BTC jest aktywem o wartości powyżej jednego biliona dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z tym, jest czymś więcej niż tylko obiektem spekulacyjnym. Będąc zdecentralizowanym i naprawdę rzadkim kwestionuje on typowe procedury biznesowe, przez co starsze pokolenia mają trudności z opanowaniem BTC. Niemniej jednak, zawsze było tak, że to co nowe jest atakowane i znajduje swoje miejsce w szeregu tylko wtedy, gdy okazuje się dobre w swoim zastosowaniu. Bitcoin udowadnia, że tak właśnie jest od ponad dwunastu lat – twierdzi Grummes, nie ukrywając, że należy do grona kryptowalutowych sympatyków.

Jego opinie stoją w opozycji do tych, które pod koniec marca prezentował inny amerykański finansista J.G. Collins. Uważa między innymi, że bitcoin wraz ze swoimi „klonami” ostatecznie upadnie, a zastąpią go waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC).

Wracając jednak do Grummesa, zwraca on uwagę na fakt, że decentralizacja i przejrzystość bitcoina są odporne na politykę.

– Podczas gdy zazwyczaj jesteśmy zdani na łaskę decydentów i pośredników, którzy mogą manipulować wykorzystaniem metody płatności, z bitcoinem jednostka jest naprawdę bezpieczna. Patrząc na świat wokół nas, gdzie trudno jest znaleźć jakiekolwiek pole nieinfiltrowane przez rządy, BTC staje się istotnym magazynem wartości – dodaje analityk na co dzień powiązany z rynkiem metali szlachetnych.

Dolar jest zdaniem Grummesa punktem, który stanowi główne odniesienie dla większości aktywów oraz magazynów wartości, między innymi złota. Wydaje mu się to „przerażające”, ponieważ dolar nie ma wewnętrznej wartości lub pokrycia w zewnętrznym aktywie.

– Wciąż dajemy mu tyle władzy tylko w oparciu o przekonania. W obliczu przesuwania się potęg gospodarczych na wschód oraz braku przywództwa politycznego i gospodarczego, przekonania mogą się zmieniać, a co za tym idzie, stabilność waluty jest zagrożona. Zabezpieczanie swojego magazynu wartości poprzez instrument, który posiada wewnętrzną wartość opartą na zasadach, a nie na przekonaniach, wydaje się bardziej niż logiczne – odnosi się do dolara i bitcoina założyciel Midas Touch Counsulting.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin z szansą na dalsze wzrosty. Co mówi wykres BTC/USD?

Analizując ceny bitcoina rosnące od najniższych poziomów z sierpnia ubiegłego roku, Grummes identyfikuje formację fal Elliota.

– Siła i trwałość tego trendu wynikają z trzech proporcji napędowych. Po silnym wzroście w pierwszej fali o 323%, tempo spowolniło do 99% w drugiej fali wzrostowej. Po tych oszałamiających ruchach nastąpił jeszcze bardziej umiarkowany wzrost o 44% do ostatnich maksimów wszech czasów. To powstrzymanie się od nagłej korekty lub dynamicznego odjechania rynku pozwala nam wierzyć, że ceny bitcoina cały czas mają szansę na ruch wzrostowy – prognozuje Grummes.

Tworząc projekcje inwestorzy lubią budować swoje szanse patrząc zarówno na komponent czasowy jak i cenowy. Poniższy wykres pokazuje tę mieszankę przy użyciu podejścia cyklu czasowego (pionowe linie) i pomiaru prawdopodobieństwa rozszerzenia Fibonacciego.

– Zestawienie tych narzędzi projekcyjnych doprowadziłoby nas do celu cenowego w pobliżu dziewięćdziesięciu siedmiu tysięcy w połowie przyszłego roku. Nasza “konserwatywna” projekcja zaznaczona jest żółtym kółkiem w prawym górnym rogu wykresu – dodaje analityk.

Bitcoin zdaniem Grummesa może zmierzać w ramach kolejnych układów tuż pod poziom 100 tys. dol.

Czy zgadzasz się z opinią, że bitcoin jest bezcenny? Co sądzisz o projekcji wzrostu bitcoina do niemal 100 tys. dol. w przeciągu następnych kilkunastu miesięcy? Daj znać w komentarzach!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here