Naga MarketsBitcoin jego zdaniem będzie kosztował 100 tys. USD. PlanB zdradza dlaczego kupił BTCStała podaż i niskie stopy procentowe – te czynniki sprawiły, że znany trader PlanB kupił po raz pierwszy BTC. W społeczności kryptowalut jest znany przede wszysktim ze swojego modelu stock-to-flow, który prognozuje wzrost ceny Bitcoina do 100 tysięcy dolarów.

  • PlanB tłumaczy, dlaczego w ogóle zaczął inwestować w kryptowalutę.
  • Widzi w BTC głównie zalety natury ekonomicznej.

PlanB tłumaczy, dlaczego kupił BTC

W serii tweetów z 7 lipca PlanB tłumaczył, dlaczego warto kupować BTC.

Zauważa, że na świecie jest “46 milionów milionerów, a tylko 21 milionów BTC”. Dodał, że “nie możesz użyć złota lub USD w kosmosie lub na Marsie, potrzebujesz czegoś innego”. Szkoda, że nie dodał, czemu akurat mieszkańcy innych planet mają przyjmować BTC. Możliwe jednak, że ma jakieś inne informacje niż my (Marsjanie akceptują tylko DogeCoiny).

Poza tym podkreślił, że “nikt nie może zablokować konta ani zablokować transakcji [w BTC]”. Do tego jego zdaniem kryptowaluta nigdy nie zostanie obarczona ujemnymi stopami proc.

Innymi słowy, BTC jest w jego oczach czymś w rodzaju safe haven: nie jest obarczone cenzurą, władzą banków centralnych, może mieć zastosowanie w gospodarce przyszłości i cechuje się ograniczoną podażą.

Bitcoin oferuje niejako bezpieczną przystań przed podatkami nakładanymi przez banki centralne i erozją wartości oszczędności gotówkowych.

Nadal mało osób inwestuje w BTC

Kontynuując, PlanB stwierdził, że konsumenci z głównego nurtu nadal nie są świadomi zalet bitcoina jako pieniądza.

To zabawne, prawda? W Holandii ludzie mają około 400 miliardów dolarów na swoich bankowych kontach oszczędnościowych, zarabiając 0 proc. odsetek (powyżej 1 miliona dolarów jest to wartość ujemna) – napisał w innym poście.

Jakie może mieć to konsekwencje dla BTC? To proste! Przynajmniej dla PlanuB.

– Te 400 miliardów dolarów można wpłacić na rynek bitcoinów i użyć, aby zarobić co najmniej 6 proc. odsetek, czyli 24 miliardy dolarów rocznie. Większość ludzi w Holandii śpi… tak – dodał.

Co sądzicie o jego pomyśle i ogólnej wizji BTC?

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here