Naga MarketsBitcoinDan Schulman, CEO procesora płatności PayPal, ujawnił podczas wywiadu, że posiada w swoim portfelu inwestycyjnym kryptowalutę bitcoin (BTC).

20 listopada Fortune opublikował wywiad z dyrektorem generalnym PayPala Danym Schulmanem, w ramach którego omówiono różne tematy, w tym powód wycofania się firmy ze Stowarzyszenia Libra i to, czy CEO firmy posiada jakieś kryptowaluty.

PayPal jako pierwszy opuścił Librę

Schulman wyjaśnił, że PayPal wycofał się ze Stowarzyszenia Libra, ponieważ firma postanowiła skupić swoją uwagę gdzie indziej. Według CEO było to pytanie: „gdzie chcemy zwrócić naszą uwagę i co chcemy dziś zrobić, aby przyspieszyć realizację naszej misji?”. Dodał:

„Wiesz, uważamy, że jeśli skupimy się na własnej roadmap, będziemy w stanie przyspieszyć włączenie finansowe szybciej (…)”.

Dodał, że Libra zacznie docelowo iść drogą, którą jego firma „bardzo się interesuje”.

Przypomnijmy, że na początku października rzecznik PayPal powiedział Cointelegraph, że firma oficjalnie opuściła stowarzyszenie, dodając, że nadal popiera aspiracje Libry i nadal oczekuje dialogu na temat sposobów współpracy w przyszłości.

Wiele obietnic dotyczących technologii blockchain

Dyrektor finansowy PayPal John Rainey powiedział zaś w maju, że firma ma zespoły, które pracują nad blockchainem i sama chce uczestniczyć w rozwoju tej technologii w dowolnej formie w przyszłości.

W wywiadzie dla Fortune Schulman niechętnie podzielił się teraz szczegółami na temat tego, nad czym dokładnie pracuje PayPal w tej sferze. Szybko zauważył, że niekoniecznie „konkuruje on z Librą”, dodając:

„Uważamy, że technologia blockchain składa niejako wiele obietnic. Jest to dla nas intrygujące, ale naprawdę musi zagwarantować coś, czego nie gwarantują tradycyjne technologie. Większość ludzi uważa, że ​​blockchain poprawia wydajność, ale dzisiejszy system jest dość wydajny.”

Bitcoin na rynku

Jeśli chodzi o kryptowaluty, CEO powiedział, że ten rynek wciąż jest bardzo niestabilny i że nie ma na nim dużego popytu ze strony firm.

„Dopóki nie będzie to [BTC] mniej zmienne, nie będzie walutą powszechnie akceptowaną przez firmy w sieci – nie w darknecie, ale w Internecie”.

Jeśli chodzi o to, czy sam posiada kryptowaluty, odpowiedź Schulmana była krótka i zwięzła:

„Tak, bitcoina. […] Tylko BTC.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here