Naga MarketsBitcoin jednak odbija i powraca pod 7400 dolarów. Ethereum, Monero i Bitcoin SV zyskują ponad 10%Sytuacja na rynku kryptowalut zmienia się jak w kalejdoskopie. Bitcoin po weekendowych spadkach testował w poniedziałek poziomy poniżej 6600 dolarów – najniższe od maja – aby ostatecznie zakończyć dzień z 3% zysku. We wtorek kurs BTC kontynuuje aprecjację testując okolice 7400 dolarów i wpływając pozytywnie na sytuację rynku altcoinów. Najsilniej zyskują Bitcoin SV, Monero oraz Ethereum, które odrabiają niemal 10% strat z ostatnich dni handlowych.


Bitcoin odbija przy wzroście wolumenu. Minima z października jednak nadal stanowią opór dla BTC

Wśród ekspertów kryptowalutowych od początku listopada przewijała się teza niskich wolumenów, które miały niekorzystnie wpływać na cenę Bitcoina. W miniony weekend obserwowano jednak skoki obrotów, co potwierdził również poniedziałek przynosząc jeden z najaktywniejszych dni od początku miesiąca.Kurs BTC testował najniższe poziomy od maja i we wtorek odbija w okolice strefy oporu, dopóki jednak poziom 7400 dolarów oraz minima październikowe nie zostaną wybite, najstarsza z kryptowalut nadal będzie znajdowała się pod presją deprecjacyjną. W efekcie w tym momencie o wiele bardziej prawdopodobne wydają się spadki i zejście w okolice 6 tysięcy dolarów lub niżej niż dynamiczniejsza aprecjacja BTC.

Bitcoin odbijał ostatecznie w poniedziałek po teście majowych dołków. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin odbijał ostatecznie w poniedziałek po teście majowych dołków. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin SV, Monero, Ethereum i EOS silnie w górę. Rynek altcoinów nadal z dwucyfrowymi stratami

Poniedziałkowy odwrót notowań Bitcoina i wtorkowa kontynuacja wzrostów spowodowały, że na rynku altcoinów również widać pozytywne ruchy. Najsłabiej radzący sobie Stellar i Dash zyskują ponad 3,5%, a liderzy aprecjacji, Bitcoin SV, Monero, Ethereum i EOS od 8% do niemal 10%. Nie zmienia to faktu, że oprócz BSV czołówka rynku kryptowalutowego nadal utrzymuje ujemną, dwucyfrową stopę zwrotu w skali tygodnia.

Altcoiny odbijają we wtorek, w skali tygodnia nadal jednak silnie tracą. Źródło: Coinpaprika.com
Altcoiny odbijają we wtorek, w skali tygodnia nadal jednak silnie tracą. Źródło: Coinpaprika.com

Bitcoin SV odbija od okrągłego poziomu 100 dolarów i ponownie testuje okolice 110 dolarów, na wysokości pułapu znajduje się jednak lokalny opór, który skutecznie blokuje cenę. Łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego powraca we wtorek w okolice 200 miliardów dolarów zyskując 7%.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here