Naga Markets


Nouriel Roubini, znany również pod pseudonimem Doctor Doom po tym jak z powodzeniem przepowiedział kryzys finansowy z 2008 roku ponownie zabrał głos w sprawie kryptowalut. Po kontrowersyjnych oskarżeniach względem Tethera, amerykański ekonomista i wykładowca Stern School of Business posunął się do stwierdzenia jakoby Bitcoin był warty zero. Branża kryptowalut wytyka Roubiniemu abstrakcyjny argument stojący za tą tezą. 


Na rynku kryptowalut panuje, przedłużająca się bessa. Bitcoin po tym gdy osiągnął niemal $20 tys. w grudniu zeszłego roku obecnie oscyluje tuż powyżej poziomu sześciu tysięcy USD. Spadki nie ominęły też innych kryptowalut, które jak niemal cały rynek skorelowane są z Bitcoinem. W swoim tweecie nie omieszkał tego wytknąć amerykański ekonomista, Nouriel Roubini:

Opowieści z Krypto-Apokalipsy: Bitcoin znajduje się 70% poniżej swojego szczytu: Ethereum 85%; pozostała dziesiątka najważniejszych kryptowalut około 90%; pozostałe krypto-zombie-waluty tracą pomiędzy 95, a 99% swojej wartości. To krwawa masakra, która będzie kontynuowana ponieważ niemal wszystkie z nich [kryptowalut – dop. red.] warte są ZERO! – przekonuje na Twitterze Roubini.

Na reakcję społeczności nie trzeba było długo czekać:

W trakcie ostatnich lat Bitcoin wielokrotnie notował głębokie przeceny, a ostatnia z nich miała miejsce w 2015 roku kiedy najstarsza z kryptowalut skorygowała o rekordowe 87% po czym w dwa lata później osiągnęła nowy, historyczny szczyt. Posługując się taką miarą i wyznaczając poziom docelowy obecnej korekty na poziomie 80% wzrostów z ostatnich lat otrzymujemy wartość około $4000, która przez wielu traktowana jest jako ostateczne wsparcie dla BTC.

Krytyką została przyjęta również teza o bezużyteczności Bitcoina. Samo The Economist zwróciło uwagę, że choć rzeczywiście większość z kryptowalut nie ma obecnie żadnego zastosowania to nie oznacza to, że cały rynek opiera się na spekulacji. Przykładem może świecić Ethereum, które jest obecnie szeroko wykorzystywane do budowania zdecentralizowanych aplikacji oraz ekosystemów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – coraz więcej zamieszania wokół Brexitu
Następny artykułAUDCAD na poziomach sprzed niemal 3 lat
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here