Naga Marketsupbit hakerRząd Argentyny został dotknięty atakiem ransomware. Według najnowszych informacji haker zażądał aż 50 BTC, aby zakończyć atak.

Pomimo wszystkich pozytywnych zmian, jakie kryptowaluty przyniosły w ciągu ostatnich kilku lat, wciąż są tacy, którzy wykorzystaliby je tylko, aby zaszkodzić innym. Doskonałym tego przykładem jest haker, który niedawno zaatakował duże centrum danych w Argentynie, blokując pliki rządowe.

Rząd Argentyny zaatakowany

Według lokalnych mediów atak ten miał miejsce dwa tygodnie temu, 25 listopada. Dopiero teraz opinia publiczna poznaje pewne szczegóły dotyczące tego incydentu.

W wywiadzie, jaki opublikowano 2 grudnia, urzędnicy ujawniają, że ​​hakerzy zaatakowali centrum danych używane przez rząd i zaszyfrowali około 7 700 GB danych. Według obliczeń mediów to dane z ostatnich 10 lat. Całe szczęścia w tydzień po ataku rządowi udało się odzyskać większość zaszyfrowanych danych – około 90%.

Problem tkwi w tym, że pełne odzyskanie danych okazało się jak na razie niemożliwe. Prace w tym zakresie jeszcze trwają. Ponoć pełne odszyfrowanie plików zajmie jeszcze co najmniej 15 dni. Ilość zaszyfrowanych informacji ogromna, stąd opóźnienie w odzyskiwaniu plików.

Bitcoin i okup

Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich ataków ransomware, hakerzy zażądali zapłaty i chcieli, aby została ona uiszczona w postaci bitcoinów. Dotąd nie ujawniono dokładnej, żądanej kwoty, ale niektóre media twierdzą, że ta wynosiła od 37 000 do 370 000 USD (5-50 BTC).

Rząd Argentyny nie jest odosobniony w swojej walce z hakerami. Na przykład grupa cyber-przestępców znana jako „Shadow Kill Hackers” zaatakowała niedawno stronę administracyjną miasta Johannesburg w Południowej Afryce. Atak nastąpił w drugiej połowie października i hakerom im się ukraść duże ilości danych. Następnie zagrozili, że upublicznią je, chyba że otrzymają 300 000 USD w BTC, co przekłada się na około 40 BTC.

W innym incydencie sprzed kilku miesięcy grupa wykorzystała oprogramowanie ransomware o nazwie Sadinokibi do ataku na inne amerykańskie centrum danych. Po raz kolejny zastosowano potężne oprogramowanie ransomware, a hakerzy z powodzeniem przejęli dane, żądając zapłaty w wysokości 287 000 USD.

W końcu wielu wciąż pamięta oprogramowanie ransomware znane jako WannaCry, które uderzyło w cały świat dwa lata temu. Hakerzy dzięki niemu mogli zażądać płatności BTC od każdego, kogo zdołali zainfekować. Wtedy atak najwyraźniej nie był wymierzony w konkretną firmę, rząd, grupę, a nawet kraj. Zarażał niemal wszystkim…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here