Naga MarketsBitcoin jak zacząć - poradnik dla początkujących na rynku BTCMój początek w świecie kryptowalut to 2016 rok. Na początku starałem się przygotowywać materiały, gdzie opowiadałem o możliwościach, jakie daje wspomniany rynek oraz przygotowywałem poradniki, jak poruszać się na giełdach, jak kupować, sprzedawać i wymieniać krypto. Kiedy zaczynałem, sam Bitcoin kosztował orientacyjnie 450$ (dziś kosztuje grubo ponad 50 tysięcy $!). Co prawda nie było mnie stać wtedy nawet na jednego BTC, jednak byłem w pełni zaangażowany w rynek i pokładałam w nim duże nadzieje. Co z perspektywy czasu się opłaciło.

  • Bitcoin powstał w 2010 roku i od tego czasu z niszowej waluty Internetu stał się jednym z najgorętszych aktywów inwestycyjnych
  • Jeżeli jesteś zainteresowany wejściem na rynek kryptowalut zapoznaj się z poniższym artykułem i materiałem wideo

Te artykuły również Cię zainteresują
2016 rok

Prowadząc kanały Social Media postanowiłem postawić mocniejszy akcent na edukację kryptowalutową. Stworzyłem jedną z pierwszych grupa w Polsce. Pragnąłem przekazywać na bieżąco informacje z rynku, dzielić się doświadczeniem praktyka. Co prawda po najwyższej hossie zaprzestałem aktywnej działalności w ramach grupy, jednak po czasie wróciłem do rynku.

Rynek kryptowalut

Wiele osób uczestniczy w rynku już od wielu lat. Inni dopiero dołączyli niedawno po tym,  że o krypto mówi się coraz więcej i nawet kierowcy ubera o nich wspominają. Nowe osoby mogą być jednak trochę zdezorientowane ogromem wiedzy, która znajduje się w Internecie. Jak w takim razie zacząć?

Początki kryptowalut i Bitcoina

Początkami kryptowalut jest stworzenie Bitcoina. Mówi się, że jego twórcą jest Satoshi Nakamoto, jednak nie zostało to nigdy do końca zweryfikowane. Bitcoin miał być manifestem przeciwko panującemu kryzysowi gospodarczemu i pieniądzowi fiducjarnemu. Start datujemy na 2009 rok, a więcej informacji możemy znaleźć m.in. na Wikipedii.

Kryptowaluty obecnie

W 2021 roku doszliśmy do momentu, gdy kryptowaluty zaczęły skupować m.in. Tesla (pod wodzą E.Muska), PayPal, czy fundusze inwestycyjne. Wchodzą one do mainstreamu, a sam rynek ogromnie rozwinął się w porównaniu do 2016 roku. W tym momencie Bitcoin zaczyna być realnym środkiem płatniczym.

Globalny zasięg

Olbrzymią zaletą kryptowalut jest globalny zasięg. O ile w przypadku pieniądza fiducjarnego narażeni jesteśmy na spore opłaty, prowizje i czas oczekiwania w przypadku przelewów międzynarodowych, to kryptowaluty pozwalają na przesył nawet w 15 minut na całym świecie.

Jak powstają kryptowaluty?

Osoby zainteresowane odsyłam do następujących definicji:

  • proof of work,
  • proof of stake.

Czym jest blockchain?

Blockchain to w tłumaczeniu “łańcuch bloków”, czyli technologia służąca do przechowywania oraz przesyłania informacji w Internecie. Kryptowaluty opierają się na wspomnianym blockchain.

Decentralizacja – największa zaleta 

Największą zaletą kryptowalut jest decentralizacja. W sieci blockchain działamy w sieci peer-to-peer. Nie potrzebujemy by uzyskać dostęp do naszych środków lub je przesyłać żadnych pośredników. Wystarczy nam do tego jedynie klucz prywatny.

Kryptowaluty to spadki i wzrosty

Warto podkreślić to, że kryptowaluty to ogromne wzrosty ale również ogromne spadki. Nie sztuką jest tu wziąć kredyt i kupić kryptowaluty bez żadnej wiedzy. Warto na początku ułożyć swoje fundamenty, a dopiero kolejno myśleć o podłączeniu się do tego rynku.

Gdzie zakupić kyrptowaluty?

Najpopularniejszymi rozwiązaniami na zakup kryptowalut jest skorzystanie z Bitomatu lub z giełd takich jak, np. BitBay lub Binance. 

Od czego zacząć?

Tak, jak wspomniałem. Od edukacji! O ile na początku tworzyłem krótkie filmiki instruktażowe, to w zeszłym roku postanowiłem stworzyć kompletny videobook, gdzie przekazuję poukładaną wiedzę “krok po kroku”. Swoiste fundamenty, które opisują:

  • gdzie kupić,
  • kiedy kupić / kiedy sprzedać,
  • gdzie przechowywać bezpiecznie kryptowaluty,
  • do czego służa klucze prywatne,
  • moją strategię podejścia do rynku,
  • i wiele więcej.

BITCOIN JAK ZACZĄĆ – PAWEŁ PACZKA

Jest to poradnik, który ma pomóc uporządkować wiedzę, rozpocząć działać na rynku kryptowalut, ustrzec się poważnych błędów i zabezpieczyć swoje środki… i zapobiec zdezorientowaniu nadmiarem informacji w Internecie.

Edukujcie się, szukajcie bieżących informacji i pamiętajcie o odpowiedniej strategii realizacji zysków. Powodzenia!

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn | giełda nasdaq | dax notowanie | bitcoin trend app | bitcoin wykresy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here