Naga MarketsBitcoin "jak w zegarku” w kierunku 100-288 tys. dol. w 2021 r., sugeruje model S2FTwórca popularnego wśród społeczności kryptowalutowej modelu stock-to-flow (S2F), ukrywający się pod pseudonimem PlanB zauważył, że cena bitcoina (BTC) przekracza prognozowaną wycenę S2F o 26%. Silny impet sprawił, że wielu entuzjastów kryptowalut jest pewnych realizacji zakładanych celu modelu, który mówi o wzroście kursu BTC do 100 lub nawet 288 tys. dol. jeszcze w tym roku.

  • Stock-to-flow pomimo licznych kontrowersji sprawdza się z dużą skutecznością od ostatnich kilkunastu miesięcy
  • Twórca modelu jest pewny, że bitcoin w tym roku będzie kosztował co najmniej 100 tys. dol.
  • Ostatecznie model zakłada wzrost wartości BTC do 1 mld dol. przed końcem 2025 r.

Bitcoin w kierunku 100 tys. dol. Kurs BTC wypełnia prognozy modelu S2F

Model stock-to-flow, mierzy istniejącą liczbę BTC w obiegu (stock) i zestawia ją z liczbą wyemitowanych monet (flow). Dla wielu entuzjastów kryptowalut, model S2F do tej pory był dość spójny i pokrywał się z prognozowanymi cenami bitcoina. W listopadzie 2020 r. twórca S2F podwoił swoje projekcie i stwierdził, że w pełni wierzy w poprawność swoich wyliczeń.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stwierdzał ówcześnie, że cena BTC przed końcem 2021 roku może wynieść od 100 do nawet 288 tys. dol. 1 marca 2021 roku, PlanB ujawnił, że S2F wciąż działa, a cena BTC znalazła się w rzeczywistości 26% powyżej trajektorii przewidywanej przez model.

Jak w zegarku – komentował PlanB

Poniższy wykres pokazuje natomiast poziom pokrycia się cen bitcoina z wyliczeniami modelu autorstwa S2F

W innym wpisie na Twitterze w środę, PlanB skrytykował S&P 500. “Mój najbardziej znienawidzony wykres dotyczący bitcoina”. Zadawał jednocześnie pytanie, czy w związku z silną korelacją indeksu Wall Street oraz kryptowaluty, wkrótce wartość tego pierwszego osiągnie poziom 4 tys. pkt.

Fidelity, fundusz zarządzający aktywami i zaangażowany w rozwój rynku cyfrowych aktywów uważa, że model S2F jest wiarygodnym narzędziem do analizy rzadkich aktywów, czyli takich jak BTC. Grayscale, inny ważny i duży gracz na rynku, zgadza się z oceną Fidelity dot. tego, że towary o wysokich wskaźnikach S2F są zwykle poszukiwane przez inwestorów, zwłaszcza w czasie kryzysu, jaki właśnie trwa.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolara | kurs pkn orlen | pgnig gpw | cd red notowania | eurusd |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here