Naga Marketsbitcoin kobietyInwestorzy bitcoina (BTC) już obecnie zarobili więcej niż w jakimkolwiek pierwszym kwartale od 2014 roku. Nowe dane wskazują też na stały napływ inwestorów instytucjonalnych na ten dość młody rynek.

Według ustaleń Skew Markets, dotychczasowe zyski na bitcoinie w 2020 r. wynoszą nieco poniżej 30 proc. W żadnym innym kwartale w ciągu ostatnich sześciu lat rynki nie osiągały w tej przestrzeni tak dobrych wyników.

Bitcoin a sprawa 1. kwartału

Dla kontrastu, pierwsze kwartały bywały dotąd niezbyt dobre dla fanów BTC. W 2014 r. odnotowano tutaj aż 39 proc. straty, podczas gdy w 2015 i 2016 r. BTC / USD spadło odpowiednio o 24 i 3 proc.

Tylko w 2017 i 2019 r. udało się uzyskać pozytywne zmiany, ale jedynie rzędu ok. 10 proc. Jak na razie mamy więc rekordowy pod tym względem okres od wielu lat, choć kwartał jeszcze się nie skończył. W tle jednak mamy nadchodzący halving, który ma mieć miejsce w maju tego roku. To może powodować, że inwestorzy raczej nie będą chcieli pozbywać się swoich kryptowalut.

Do tego dochodzą i inne dane. Zainteresowanie produktami futures opartymi na BTC jest teraz większe niż kiedykolwiek wcześniej. Wzrasta również wolumen na “zwykłych” rynkach bitcoinów. „Wolumen mówi wszystkim”, podsumował sprawę inwestor Scott Melker, chwaląc to, co dzieje się na cyfrowym parkiecie.

Ulica wejdzie później?

Co nie jest zaskakujące, na rynki nie wkracza nadal tzw. “ulica”, o czym świadczy niskie zainteresowanie hasłem “bitcoin” w Google.

Bardziej doświadczeni inwestorzy także są jeszcze ostrożni. Tone Vays uważa, że na otwieranie szampanów trzeba jeszcze poczekać kilka dni, w czasie których cena 9 000 USD musi utrzymać się na obecnych poziomach.

W każdym razie w maju 2020 r. czeka nas wspomniany już halving, który z reguły implikował kolejną bańkę na kryptowalutach. Byczo nastawiony jest też Tim Draper. Słynny inwestor twierdzi, że nowe ATH zobaczymy jeszcze w tym roku. Jego zdaniem realny jest nawet wynik 250 tys. USD w grudniu br.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here