Naga MarketsDo chińskiego sądu wpłynął pozew Wanga Tielianga przeciwko giełdzie kryptowalutowej Huobi, a także dwóm współpracującym z nią partnerom. Wang domaga się unieważnienia zawartych transakcji.

Inwestor zdecydował się na zdeponowanie 1,4 miliona CNY na giełdzie Huobi w październiku 2016-go roku. Jednakże w ciągu kilku miesięcy jego straty w handlu na Bitcoinie były na tyle duże, że nie mógł sobie poradzić z presją jaką na nim wywierały i wypłacił całość pozostałych pieniędzy.

Jak widać nie mógł pogodzić się ze stratami do tego stopnia, iż postanowił walczyć o odzyskanie pieniędzy argumentując to tezą mówiącą o tym, że Bitcoin… nie istnieje:Bitcoin nie istnieje i nie jest prawnym środkiem płatniczym.
Marksizm mówi, że towar powinien mieć cenę i wartość, a wyraźnie Bitcoin nie może być zaklasyfikowany jako towar. Poza tym Bitcoin nie jest prawdziwą walutą, ponieważ nie jest emitowany przez bank centralny. W związku z tym nie należy go wykorzystywać do handlu ani jako metody płatności. – przekonuje Wang Tieliang

Giełda Huobi odpiera argumenty Wanga jakoby ten nie rozumiał czym jest Bitcoin. Dodatkowo wskazuje, że inwestor nie handluje z giełdą, tylko z innymi użytkownikami platformy, którą dostarcza Huobi, a jej działania są w pełni zgodne z prawem. Według zapewnień Huobi o cenie Bitcoina decyduje rynek, a nie platforma, która służy jedynie do zawierania transakcji. Dwie firmy z Pekinu, które także znalazły się w pozwie, podobnie jak Huobi przyznają się do tego, by miały coś wspólnego ze stratami inwestora, bowiem pomagają one jedynie giełdzie w utrzymaniu depozytów jej użytkowników.

Wyrok

Pozew Wanga został odrzucony przez Sąd Ludowy w dystrykcie Haidian w Pekinie z uwagi na to, że inwestorzy winni są ponosić odpowiedzialność za własne straty. W wyjaśnieniu czytamy:

Kiedy użytkownicy handlują Bitcoinami, powinni w pełni zrozumieć względne ryzyko jakie się za tym kryje. Powinni inwestować jedynie takie kwoty, jakie godzą się utracić, a także ponosić pełną odpowiedzialność.

Ponadto sędzia zwrócił uwagę na to, że bitcoin nie jest towarem, a co za tym idzie nie ma żadnej wartości użytkowej. Ludowy Bank Chin nie ma prawa definiować bitcoina jako wirtualnego towaru, a giełda Huobi nie ma prawa handlować bitcoinem. Może jedynie oferować usługi handlowe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here