Naga MarketsBitcoin ccBitcoin IRA, amerykańska firma oferująca indywidualne konta emerytalne powiązane z kryptowalutami, ogłosiła we wtorek, że zebrała już aż 400 milionów dolarów w transakcjach związanych z cyfrowymi walutami od momentu startu w 2016 roku.

Bitcoin IRA umożliwia korzystanie ze swojej platformy każdemu, kto chce otworzyć nowe konto oszczędnościowe lub przekonwertować istniejące konto emerytalne na takie w wersji “krypto”.

Firma cieszy się dużą popularnością w USA. Użytkownicy przenieśli do niej już setki milionów dolarów. Od momentu uruchomienia projektu w 2016 r. firma zainwestowała już ponad 400 mln USD w kryptowalutowe inwestycje.

Bitcoin dla przyszłych emerytów

COO Bitcoin IRA Chris Kline skomentował sprawę:

“Osiągnięcie tego najwyższego poziomu jest dowodem na nasze najwyższej jakości funkcje dot. bezpieczeństwa, doskonałą jakość obsługi klienta, konkurencyjne ceny, innowacyjną ofertę produktów, bezproblemowy proces transferu [środków] online oraz sprawną platformę samoobsługowego handlu w czasie rzeczywistym, która działa 24/7. Jesteśmy dumni z bycia liderem na rynku i oferując te jedyne w swoim rodzaju funkcje, wciąż podnosimy poprzeczkę w branży.”

Dyrektor wykonawczy powiedział też, że firma wprowadzi na rynek kilka nowych produktów w tym roku. Powinny one pomóc w przyspieszeniu ekspansji i dalszej poprawie “zdolności klienta do samodzielnego zarządzania i powiększania portfeli emerytalnych”.

Do tego dodał:

“Współpracujemy z BitGo Trust, aby ulepszyć rozwiązania w zakresie opieki, oferując ubezpieczenie o wartości 100 mln USD, obniżyć opłaty za opiekę o 30% i zapewnić bezpieczeństwo na poziomie wojskowym dzięki certyfikacji SOC 2 Type 2 i bankomaty Clas III klasy BitGo.”

Uruchomiono także program beta przynoszący dochody, który umożliwia wybranym klientom zarabianie odsetek od posiadanych przez nich kryptowalut i środków pieniężnych.

Emerytura za BTC

Odkładanie środków na emeryturę w postaci BTC jest zjawiskiem, które nadal nie jest częste, ale też zyskuje na popularności. Z pewnością wraz ze wzrostem kursu kryptowalut coraz więcej osób zdecyduje się na taki krok. Warto z pewnością – jak sugeruje część analityków – zainwestować część swoich środków (choćby symboliczny 1 proc.) w cyfrowe waluty – niejako ubezpieczyć się na wypadek ich sukcesu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here