Naga MarketsNowy wskaźnik dot. bitcoina pokazuje „intensywną” presję kupna. Sugeruje to w nowym tweecie Ki Young Ju, założyciel firmy CryptoQuant.

  • Nowy miernik dot. bitcoina (BTC) pokazuje, że inwestorzy są nadal dużo bardziej zainteresowani kupnem niż sprzedażą kryptowaluty. 
  • Możliwe, że wskazuje to na dalszą hossę.

Bitcoin: lepiej go kupić niż sprzedać

W tweecie z 7 września Ki Young Ju, założyciel firmy CryptoQuant zajmującej się analizami sieci BTC, zaprezentował swoje najnowsze narzędzie do śledzenia nastrojów inwestorów na rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Wskaźnik pokazuje różnicę pomiędzy „potencjalnym zakupem” a “presją sprzedaży”. Narzędzie bierze pod uwagę całkowite rezerwy BTC giełd i dzieli je przez rezerwy stablecoinów.

Wynik pokazuje swoisty “apetyt” traderów. Obecnie pokazuje, że rynek idzie w byczą stronę.

– [Rynek] BTC nadal ma silną presję kupna. Giełdy przechowują więcej stablecoinów i mniej BTC w porównaniu z początkiem tego roku – napisał na Twitterze Ki. – Myślę, że wciąż mamy miejsce na wzrostowy trend BTC – dodał.

Ki dodał do tych danych i wniosków jedno zastrzeżenie – handlowcy na giełdach mogą używać stablecoinów do kupowania kryptowalut innych niż BTC.

Tether a BTC

Tether, największy stablecoin na rynku, przekroczył jakiś czas temu łączną kapitalizację rynkową w wysokości 14 miliardów dolarów. Inne dane sugerowały również, że kupujący chcieli wykorzystać aktywa typu stablecoinów, aby kupić BTC po niższych cenach.

Powyższe widać było w przypadku wskaźnika podaży stablecoinów (SSR) Glassnode, który pod koniec sierpnia odnotował poziom trzykrotnie wyższy niż w czerwcu 2019 r., kiedy BTC  był sprzedawany po cenie 11 400 USD.

Jednocześnie, jak potwierdza Ki, rezerwy BTC giełd nadal spadają, co jest dowodem ciągłej chęci inwestorów do hodlowania, a nie handlu lub wydawania BTC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here