Naga MarketsZgodnie z raportem ZUBR, inwestorzy instytucjonalni handlujący kontraktami terminowymi opartymi na bitcoinach coraz częściej wolą otrzymywać aktywa cyfrowe niż ekwiwalenty gotówkowe.

  • Duzi inwestorzy na rynku futures wolą otrzymywać BTC niż gotówkę.
  • To trend, który może udowadniać, że instytucje otwierają się na kryptowaluty.

Bitcoin zamiast gotówki

W opublikowanym w zeszłym tygodniu raporcie „Inwestorzy instytucjonalni zwracają uwagę na rynki kontraktów terminowych bitcoina”, stwierdza się, że inwestorzy instytucjonalni polegają na regulowanych giełdach, aby zaangażować się w instrumenty pochodne bitcoina.

Jest oczywiste, że istnieje zwiększony popyt ze strony instytucji, takich jak banki i fundusze hedgingowe, na wykonywanie transakcji na regulowanych giełdach – przekazał w raporcie dyrektor generalny ZUBR, Ilgar Alekperov. – W pełni regulowany rynek zapewnia bezpieczeństwo zarówno instytucjom, jak i inwestorom detalicznym, a także zachęca platformy do świadczenia skutecznych i spójnych usług – dodał.

Wolumeny rosną

Potwierdzają to statystyki. Według raportu, w ubiegłym roku wolumen handlu kontraktami terminowymi na bitcoinie przekroczył wartość 4 bilionów dolarów. Gwałtowny wzrost zainteresowania inwestycjami w bitcoina jest widoczny głównie na Chicago Mercantile Exchange (CME) oraz za pośrednictwem Bakkt, firmy zajmującej się kryptowalutami, prowadzonej przez Intercontinental Exchange.

Raport zauważa też inne ciekawe zjawisko. Okazuje się, że ​​w szczególności zainteresowanie fizycznie rozliczanymi instrumentami pochodnymi bitcoina staje się coraz powszechniejsze. Na przykładzie Bakkt ZUBR podaje, że na początku 2020 roku kontrakty terminowe rozliczane w gotówce stanowiły ponad 50 proc. całkowitego wolumenu transakcji na tej platformie. Z kolei w sierpniu fizycznie rozliczane kontrakty futures na giełdzie stanowiły już 72 proc.. Pokazuje to, że duzi inwestorzy coraz mocniej są zainteresowani bitcoinem, a mniej gotówką i ogólnie walutami fiat.

Pewne obawa pozostaje

Inny trend pokazało jednak badanie  Royal United Services Institute i Association of Anti-Money Laundering Specialists. Obie organizacje przeprowadziły wywiady w gronie ponad 550 pracowników z firm finansowych, rządu i sektora prywatnego. Okazało się, że ci nadal nie darzą kryptowalut pozytywnym sentymentem i kojarzą je z finansowaniem terrorystów i przestępców.

Więcej na ten temat przeczytanie tutaj.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here