Naga MarketsRekordowe wzrosty wolumenu rynku regulowanych opcji bitcoina sygnalizują rosnące zainteresowanie kryptowalutami ze strony inwestorów instytucjonalnych.

  • Inwestorzy z dużym kapitałem coraz mocniej inwestują w bitcoinowe opcje.
  • Powyższe wynika ze słów managerów dużych podmiotów na tym rynku oraz badania CryptoCompare.

Bitcoin i inwestorzy instytucjonalni

Raport CryptoCompare opublikowany 6 lipca sugeruje, że wolumeny na giełdach kryptowalut zaczęły się zmniejszać po osiągnięciu szczytu w maju. Spadły w czerwcu o 35,7 proc. do 393 miliardów dolarów. To tym można wyjaśnić brak zmienności w kontekście kursu samego bitcoina i większości aktywów kryptowalutowych na rynku. Istnieje kilka wyjątków, takich jak tokeny DeFi.

Pomimo powyższego wydaje się, że popularność zdobywają jednak opcje. W czerwcu całkowity wolumen opcji związanych z bitcoinem na giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME) wzrósł o 41 proc., osiągając kolejny najwyższy w historii poziom miesięczny z 8444 kontraktami.

Duzi gracze stawiają na BTC

Wiele wskazuje na to, że BTC coraz mocniej interesują się inwestorzy instytucjonalni. Tendencje te są już obserwowane w funduszach takich jak np. GBTC. Barry Silbert, CEO Digital Currency Group, napisał na Twitterze, że fundusz zarejestrował ostatnio największe w swojej historii skoki dot. zainteresowania. Niestety na razie żadne szczegóły nie są jeszcze znane.

Inne firmy idą w tym samym kierunku i jeszcze bardziej umacniając ten trend. Na przykład KPMG, jedna z czterech największych brytyjskich firm księgowych, uruchomiła specjalną platformę zarządzania kryptowalutami o nazwie Chain Fusion. W ostatnim raporcie firmy KPMG powiedział, że “instytucjonalizacja [kryptowalut] to na dużą skalę udział w tym rynku małych i dużych podmiotów w globalnym ekosystemie finansowym, w tym banków, brokerów, giełd, dostawców płatności, fintechów i dostawców usług.”

Kontynuacja tego trendu może doprowadzić oczywiście to kolejnej bańki na BTC i innych czołowych cyfrowych walutach oraz blockchainowych tokenach.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here