Naga MarketsBitcoin: inwestorzy długoterminowi twardo trzymają BTC według danych GlassnodeBitcoin znajduje się obecnie w rynku byka, jak twierdzi aktywny na Twitterze analityk kryptowalutowy Will Clemente. Jego zdaniem, potwierdzeniem tej tezy mają być dane przygotowane przez firmę analityczną Glassnode. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg opracowań, które wskazują na byczy sentyment na rynku BTC.

Bitcoin: inwestorzy długoterminowi raczej nie pozbywają się BTC

Zdaniem firmy analitycznej Glassnode, dane on-chain sugerują, że wiele BTC zmieniło właściciela w trakcie korekty w maju, ale także, że wieloletni długoterminowi posiadacze kryptowaluty w dużej mierze nie wykonywali żadnych ruchów przez ostatnie pięć miesięcy i nie bali się zmienności.Względna podaż BTC w posiadaniu długoterminowych posiadaczy oraz tych krótkoterminowych, pokazuje nam kilka interesujących faktów o bitcoinie. Ponad 16,8% podaży BTC było handlowane w ostatnich 5 miesiącach. Tymczasem, posiadający BTC długoterminowo stanowią obecnie 79,5% podaży bitcoina, czyli mniej więcej tyle ile w październiku 2020 roku. – zauważyli analitycy Glassnode.

Zobacz również: Analiza on-chain. Poznaj dane blockchain dotyczące kryptowalut, które oferują ważne wskazówki

– Sugeruje to, że wiele monet zmieniło właściciela podczas ostatniej konsolidacji w przedziale 29-40 tys. dol. Wskazuje to także na to, że BTC kupione w I kw. i II kw. 2021 r. są twardo trzymane, a część inwestorów jest niewzruszona przez korektę o ponad 50%. – dodali.

Potwierdzeniem tych tendencji ze strony inwestorów długoterminowych jest sytuacja, która towarzyszyła spadkowi notowań 7 września. Inwestorzy, którzy zakupi wówczas BTC pomiędzy ceną 45,8 a 52,6 tys. dol. nadal trzymają swoje coiny, choć notują przecież obecnie niezrealizowaną stratę.

Podczas wczorajszej przeceny, ponad 10,3% podaży bitcoina przeszło z obszaru niezrealizowanego zysku do niezrealizowanej straty. To oznacza, że około 1,94 mln BTC kosztowała między 45,8 a 52,6 tys.

Ciekawie prezentują się także wyliczenia zaprezentowane przez analityka kryptowalutowego Willa Clemente. Analizując dane on-chain dostrzegł on, że aż 93% podaży BTC nie zmieniło właściciela przez co najmniej miesiąc.

fpmarkets

To szczyt wszechczasów. To kolejny wskaźnik pokazujący jak byczo kształtuje się dynamika podaży. – podkreślił Clemente.

Przy innej okazji, Clemente przywołał także inne statystyki utworzone przez Glassnode, które jego zdaniem także pokazują, że mamy do czynienia z rynkiem byka w przypadku bitcoina.

To rynek byka. Koniec 2017: coiny przepływają od niepłynnych do płynnych właścicieli. Teraz: coiny trafiają od płynnych do niepłynnych właścicieli. – zauważył Clemente.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here