Naga MarketsBitcoin: instrumenty pochodne oparte na kryptowalucie są już warte 1 mld USDInstrumenty pochodne oparte na bitcoinie (BTC) nadal rosną pomimo niewielkich obrotów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Kontrakty maja już łączną wartość nominalną ponad 1 miliarda USD. Wygasają jutro, czyli 26 czerwca.

  • Bitcoinowe kontakty mają już wartość 1 mld USD.
  • Eksperci zastanawiają się, jak wpłynie to na cenę kryptowaluty.
  • Obecnie BTC pozostaje w nudnym trendzie wzrostowym.

Bitcoin rośnie w siłę na poziomie kontraktów

Opcje to kontrakty pochodne, które dają kupującym prawo, ale nie zobowiązanie do zakupu lub sprzedaży aktywów bazowych po określonej cenie w określonym dniu lub wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie to, co dzieje się na rynku bitcoinowych opcji intryguje inwestorów.

To zdecydowanie wygaśnięcie opcji BTC na największą skalę – powiedział Vishal Shah, trader z rynku opcji i założyciel giełdy instrumentów pochodnych Polychain Capital Alpha5.

Zauważa się, że wygaśnięcia opcji może teraz wpłynąć na kierunek całego rynku, czyli na faktyczną cenę BTC jako aktywa. Patrząc na to, co dzieje się na tym obszarze, można spekulować, czy kryptowaluta nie wzrośnie na wykresie.

Ostatnio zaś BTC był kupowany i sprzedawany w przedziale od 9 000 do 10 000 USD. Od czasu trzeciego w swojej historii halvingu, który miał miejsce 11 maja, wpadł w trend boczny i inwestorzy oczekują z niecierpliwością na to, w jaki sposób wyjdzie z tego impasu.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Zmienność ceny po wygaśnięciu?

Bitcoin może zaś w końcu – już po wygaśnięciu kontraktów – stać się podatny na gwałtowne ruchy cenowe w nadchodzących miesiącach. Odnotowano bowiem znaczny wzrost liczby sprzedanych opcji w cenie 10 000 USD i 11 000 USD.

Dziś za 1 BTC płaci się 9 178 USD, co oznacza spadek o ok. 5 proc. w skali 24 h. O podobny procent spadło ETH (do 232 USD), które pozostaje jednak nadal drugą największą pod kątem wolumenu kryptowalutą na rynku.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here