Naga MarketsBitcoin to nie pieniądz, chociaż ludzie tak myślą o BTC - powiedział noblista Paul KrugmanBitcoin (BTC) jest w ostatnich dniach dość często wspominany przez noblistę Paula Krugmana. Ten nie jest jednak entuzjastą kryptowalut i punktuje słabe strony cyfrowych aktywów. Krugman uważa, że bitcoin mierzy się z tym samem problemem co złoto, gdzie ludzie postrzegają BTC jako pieniądz, chociaż jest używany w tej formie.

Bitcoin i złoto z podobnymi problemami

W opinii opublikowanej w New York Times, Krugman zwrócił uwagę branży krytyką bitcoina i rynku kryptowalut jako całości.

Te artykuły również Cię zainteresują
— Jednym z faktów, który daje do myślenia nawet kryptosceptykom, takim jak ja, jest trwałość złota jako wysoko cenionego składnika aktywów. Wszakże złoto ma prawie takie same problemy jak bitcoin. Ludzie mogą myśleć o nim jak o pieniądzu, ale brakuje mu jakichkolwiek atrybutów użytecznej waluty: nie można go właściwie używać do dokonywania transakcji – spróbuj kupić nowy samochód za sztabki złota – a jego siła nabywcza jest wyjątkowo niestabilna – zauważa Krugman.

Ekonomista sugeruje dalej, że rządy mogą rozprawić się z kryptowalutami o wiele mocniej niż kiedykolwiek miało to miejsce w przypadku złota i że „bitcoin oraz inne kryptowaluty nie zdołały osiągnąć żadnej znaczącej roli gospodarczej”.

CEO Three Arrows Capital Zhu Su odpowiedział Krugmanowi na Twiterze wytykając błędnego prognozy noblisty odnośnie Internetu. Zadał przy tym pytanie: — Czy ktoś wie, czy Krugman kiedykolwiek przeprowadził analizę, dlaczego i jak się pomylił?

Su oraz Raoul Pal zwracają uwagę na efekty sieciowe, które ich zdaniem są głównym motorem wartości wyłaniającej się klasy aktywów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Cena bitcoina nadal poniżej 40 000 USD

Bitcoin w relacji do dolara amerykańskiego stracił w ubiegłym ponad 25 proc. Był to największy spadek od marca 2020 r., kiedy na rynkach finansowych zawrzało przez pandemię koronawirusa.

Obecnie notowania BTC/USD poruszają się w zakresie handlu z minionej środy (19 maja). Opór stanowi strefa w obrębie 42 000 USD, a wsparcia znajdziemy w okolicach 30 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here