Naga MarketsRon Paul, amerykański polityk

Były kandydat na prezydenta i kongresmen Stanów Zjednoczonych, Ron Paul, ponowił wezwania do zalegalizowania bitcoina (BTC) jako pieniądza i zaprzestania prób jego opodatkowania.

Ron Paul: bitcoin nie powinien być opodatkowany, dokładnie tak samo jak dolar

Paul jest zagorzałym libertarianinem i autorem popularnej wśród fanów kryptowalut oraz teorii dystopijnych książki “End the Fed”, który w przeszłości opowiadał się za legalizacją bitcoina i innych kryptowalut. Były kongresman regularnie celował również w Rezerwę Federalną (Fed) za jej niekontrolowane drukowanie pieniędzy od czasu rozpoczęcia pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
85-latek rozmawiał z dostawcą wiadomości finansowych Kitco News i zauważył, że jego celem jest “pomoc w legalizacji branży, następnie myślę, że ludzie dadzą sobie radę sami. Wolność wyboru to uporządkuje.”

Polityk opisał złoto i bitcoina jako silną konkurencję dla dolara amerykańskiego podkreślając, że głównym powodem, dla którego inwestorzy poszukują takich alternatywnych form pieniądza, jest zabezpieczenie przed spadającą wartością USD wynikającą między innymi z rozpędzającej się inflacji.

Paul uważa, że z tego powodu “alternatywne formy pieniądza” powinny być opodatkowane tak samo jak waluta tradycyjna:

– W tej chwili, jeśli kupisz i sprzedasz złoto zostanie to opodatkowane, mogą to zrobić. Jeśli osiągniesz zysk w BTC, również zapłacisz podatek. Nie można opodatkować pieniędzy, nie opodatkowuje się ich. Jeśli kupiłeś dolara rok temu i spadł on o 10%, nie możesz ponieść straty ponieważ twój dolar stracił na wartości – tłumaczy swój punkt widzenia Ron Paul.

Paul uważa, że amerykańskie organy nadzorujące sektor finansowy dążą do regulacji i dalszego opodatkowania BTC oraz innych kryptowalut, ponieważ konkurują on z dolarem amerykańskim. Jak podkreśla, światowe rządy w całej swojej historii „notorycznie chciały kontrolować pieniądz”” i „nie zamierzają oddać nad nim kontroli”.

– Te same obawy mogą dotyczyć również złota. Co było pierwszą rzeczą, którą Roosevelt zrobił w 1933 roku w reakcji na kryzys gospodarczy? Natychmiast odebrał ludziom całe złoto – dodał Paul.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Rząd może chcieć „zabrać nam nasze kryptowaluty”

Najnowsza wypowiedź Paula nie odbiega daleko od tez głoszonych przez niego w ostatnich latach. Pod koniec ubiegłego roku były kongresmen wzywał do „mądrej regulacji rynku bitcoina”. Przestrzegał jednocześnie, że rząd bojąc się bitcoina może chcieć „zabrać nam nasze kryptowaluty”.

– Kiedy byłem w Kongresie, pomyślałem, że ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby [bitcoin] był legalny. Miałem gotową ustawę, która legalizowałaby konkurencyjne waluty, ponieważ [BTC] ma być używany jako pieniądz – powiedział Paul.

Jeszcze w lipcu 2018 roku stwierdzał natomiast, że cyfrowe aktywa mogą istnieć na równie ze standardem złota.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin akcje | ceny ropy wti | notowania lotos | pgnig giełda | pgnig akcje notowania | pkn orlen akcje | akcje pgnige |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here