Naga MarketsBitcoin i złoto czeka świetny 2021 rok, twierdzi znany inwestorCena Bitcoina, podobnie jak cena złota, w 2020 roku zaliczyły spore zwyżki, które wyniosły oba te aktywa na nowe maksima wszechczasów. Szereg rynkowych bodźców wskazuje, że kolejny rok również może być przełomowy w historii notowań obu tych instrumentów, a podobnego zdania jest znany inwestor, Frank Holmes.

  • Cena złota od początku roku wzrosła już aż o niemal 23%
  • Kurs Bitcoina przed kilkoma dniami wyznaczył maksimum wszechczasów na 19918 dol.
  • Złoto dokonało tego wyczynu w połowie sierpnia osiągając cenę 2075 dol. za uncję

Złoto po nawet 2600 dol. w 2021 r., jak twierdzi CEO US Global Investors

Kursy Bitcoina i Ethereum mogą zachowywać się ponadprzeciętnie dobrze wraz ze złotem, jak stwierdził w poniedziałek Frank Holmes, znany inwestor oraz CEO U.S. Global Investors. Wierzy on, że te cyfrowe aktywa cieszą dużą popularnością z uwagi na ich fundamentalne czynniki.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Liczba portfeli, ilość ludzi, która zaakceptowała Bitcoina: te liczby rosły przez ostatnie 3 lata. To dobry i stabilny wzrost – stwierdził Holmes.

Choć wielu ekspertów związanych z rynkiem kryptowalut upodobało sobie porównywać Bitcoina do złota, Holmes nie podziela ich zdania. W jego opinii, makroekonomiczne czynniki, które wpływają na zmiany notowań najpopularniejszej kryptowaluty są zupełnie inne w przypadku metali szlachetnych. Jako przykład podał istotne wydarzenie dla BTC, które miało miejsce w maju tego roku, czyli halving.

– Jeśli jutro wszystkie zakłady wydobywające złoto stwierdziłyby, że obcinają podaż o 50%, zapewniam wszystkich, że złoto wspięłoby się do 10 tys. dol. To wynika z krzywej popytu i podaży. – zauważył Frank Holmes.

Bitcoin i złoto czeka świetny 2021 rok, twierdzi znany inwestor
Notowania ceny Bitcoina. Źródło: tradingview.com
fpmarkets

Tymczasem, Ethereum korzysta w ostatnim czasie z rozwoju branży decentralizowanych finansów (ang. DeFi). Branża ta warta jest już obecnie ponad 14,6 mld dol., a Ethereum odpowiada za znaczną część tego trendu. Jak podaje CoinMarketCap, łączna kapitalizacja rynkowa monet opartych na DeFi to obecnie 18,2 mld dol.

Bitcoin i złoto czeka świetny 2021 rok, twierdzi znany inwestor
Notowania ceny złota w ostatnich latach. Źródło: tradingview.com

Jeśli chodzi o złoto, Holmes spodziewa się hossy na złocie w 2021 roku i przewiduje, że złoto ruszy na północ a zakresem ruchu ma być nawet dwa odchylenia standardowe notowań. Oznacza to wzrost od 400 do nawet 800 dol. w kolejnych 12 miesiącach, czyli aprecjację do nawet ponad 2600 dol. za uncję.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here