Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na krawędziW tym miejscu napisaliśmy o wypowiedzi CEO Twittera, która dot. zasadności użycia waluty bitcoin jako globalnej waluty rezerwowej. Okazuje się jednak, że nie tylko Jack Dorsey dostrzega potencjał kryptowaluty. Podobnego zdania jest Max Keiser.

Keiser od dawna promuje cyfrowe waluty. W 2014 r. posiadał nawet swoją kryptowalutę – MaxCoina – która jednak nie odniosła sukcesu na rynku. Teraz jednak ten kontrowersyjny dziennikarz dostrzega wielki promień światła w tunelu dla bitcoina i omówił to z jednym ze swoich rozmówców w ramach nowego odcinka własnego programu.

„Wylądowaliśmy w punkcie, w którym jesteśmy prawie na końcu drogi pod względem rentowności i stóp procentowych. A bankierzy centralni mają teraz ochotę zmienić system w nowy sposób. Jesteśmy u progu tego nowego paradygmatu (…)”

– powiedział Mark Valek, autor raportu„ In Gold We Trust ”, Maxowi Keiserowi w najnowszym odcinku Keiser Report.

Bitcoin i złoto

Valek stwierdził, że nowy model może być oparty zarówno na złocie, jak i na bitcoinach. Zauważa, że te dwa aktywa nie różnią się od siebie tak bardzo, jak twierdzą niektórzy.

„Ludzie zaczynają kwestionować system monetarny. […] Błędem jest zaniedbywanie postępu technologicznego, który zachodzi w przypadku kryptowalut. Oczywiście złoto jest fizycznym metalem, podczas gdy bitcoin jest systemem stworzonym przez człowieka, ale pod względem “twardych” pieniędzy bitcoin jest jeszcze mocniejszym pieniądzem niż złoto”

– twierdzi Valek.

Ekonomista uważa również, że popularność kryptowalut wynika z rosnącej nieufności do systemu finansowego ze strony młodego pokolenia. „Kolejnym wskazaniem są zjawiska kryptograficzne, które dot. młodego pokolenia” – dodał. Sam uważa, że można dziś założyć wariant, w którym, jeśli cały system walut fiat upadnie, posiadanie kilku bitcoinów uratuje danej osobie wręcz życie i umożliwi fizyczne przetrwanie.

Keiser o kursie

Sam Keiser powiedział ostatnio, jakie są jego przewidywania dot. kursu BTC.

– Hash rate bitcoina zbliża się już do 90 Quintillionów. Zgodnie z zakodowaną na stałe Teorią Gry, współczynnik hash poprzedza cenę. 28 000 USD jest w grze – napisał na Twitterze Keiser.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here