Naga MarketsBitcoin i XRP gotowe na rajd wzrostowy, uważają analitycy XTBNotowania Bitcoina oraz XRP mają szansę na kontynuację wzrostów, jeżeli uda im się pokonać kluczowe opory, twierdzą w piątkowym newsletterze kryptowalutowym analitycy domu maklerskiego X-Trade Brokers (XTB).


W skrócie:

  • Bitcoin walczy z poziomem 7 tysięcy dolarów i ma szansę na podejście do 7,3 tys. dolarów
  • XRP testuje okrągły opór na wysokości 0,18 dolarów
  • Kapitalizacja rynku kryptowalut ponownie rośnie i zbliża się do przedziału 200 miliardów

W tym tygodniu rynek kryptowalut próbuje odrobić straty z ostatniego miesiąca. W wyniku krachu z 12 marca kapitalizacja rynku spadła do 144 miliardów dolarów. Obecnie kapitalizacja rynkowa osiągnęła 190 miliardów dolarów, a wkrótce może osiągnąć 200 miliardów dolarów – napisano w nocie analitycznej XTB.

Bitcoin porusza się na wysokości ważnej strefy oporu

Kurs BTC w czwartek i w piątek podejmuje nieudane próby pokonania psychologiczne oporu na wysokości poziomu 7 tysięcy dolarów, który blokuje silniejszą aprecjację od dynamicznych spadków z 12 marca, kiedy najstarsza z kryptowalut w jeden dzień traciła niemal 40%. Według analityków XTB pokonanie obecnej przeszkody może otworzyć drogę do wyższych poziomów cenowych:

– Wczoraj cenie Bitcoina nie udało sie przełamać poziomu 7300 USD i rynek nieznacznie spadł. W piątek cena zbliża się do oporu na poziomie 7 000 USD. Jeśli zostanie on przełamany, wówczas cena Bitcoina może podjąć kolejną próbę przetestowania oporu na poziomie 7300 USD. Scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany w przypadku przełamania linii trendu wzrostowego. Dominacja bitcoina na rynku znów zaczęła rosnąć w związku z ożywieniem, które miało miejsce w tym tygodniu. CoinMarketCap pokazuje, że Bitcoin zajmuje 65,3% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut – napisali w swojej rpognozie dotyczącej Bitcoina analitycy XTB.

XRP celuje w 0,2 USD

Pod poziom kluczowego oporu dociera również kryptowaluta sieci Ripple, która testuje poziom 0,18. Gdyby udało się go pokonać, wtedy kolejny cel znajduje się na minimach z początku marca, czyli na wysokości poziomu 0,2 USD.

Ripple testuje kluczową strefę oporu między 0,1768 USD a 0,18 USD. W przypadku wybicia powyżej tej strefy istnieje szansa, że ​​cena może zmierzać  w kierunku kolejnego oporu na poziomie 0,1988 USD. Z drugiej strony, jeśli niedźwiedzie odzyskają kontrolę i cena spadnie poniżej linii trendu, moneta może przetestować wsparcie na poziomie 0,1387 USD – napisano w komentarzu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta największym przegranym, dolar wygranym sesji! GBP najsłabsza walutą G8
Następny artykułFunt będzie nadal rósł. Poziom 5,50 zł jak najbardziej realny
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here