Naga Marketsbitcoin-Salwador-wulkanyPrezydent Salwadoru – Nayib Bukele wpadł na genialny pomysł wykorzystania energii pochodzącej z wulkanów do wydobycia bitcoinów! Refleksjami na ten temat podzielił się wczoraj ze swoimi obserwatorami za pośrednictwem Twittera. Polityk ten przyznał, że wydał już nawet instrukcję dla prezesa państwowej firmy zajmującej się energią geotermalną, by ta opracowała plan wykorzystania tanich i bezemisyjnych zasobów do kopania BTC.

  • Nayib Bukele przedstawił koncepcję wydobywania najpopularniejszej kryptowaluty przy użyciu energii odnawialnej pochodzącej z wulkanów
  • Polityk ten wydał również instrukcję dla państwowej firmy działającej w tej branży, aby ta opracowała plan wykorzystania własnych obiektów do kopania BTC
  • Dwa dni temu Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który nadał bitcoinowi status prawnego środka płatniczego
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i bezemisyjna energia

Prezydent Salwadoru ogłosił wśród milionów swoich obserwatorów, iż rozważa wykorzystanie wulkanów w procesie wydobycia najstarszej kryptowaluty. Jak się okazuje, zlecił on nawet państwowej firmie skoncentrowanej na energii geotermalnej – LaGeo, aby ta zbadała tę możliwość oraz opracowała potencjalny plan jej wdrożenia. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Kilka godzin później Nayib Bukele dodał, że inżynierowie poinformowali go o wykopaniu nowej studni. To wokół niej zaprojektowane zostanie centrum wydobywcze dla bitcoina! Zapewnia ona aż 95 MW czystej i bezemisyjnej energii geotermalnej. 

invest

Na terenie Salwadoru łącznie znajduje się ponad 20 aktywnych, drzemiących oraz wygasłych wulkanów. Najwyższy z nich to Santa Ana, liczący 2381 m n.p.m.

Najstarsza kryptowaluta bardzo często poddawana jest krytyce ze względu na emisję dużej ilości dwutlenku węgla przy procesie wydobycia. Nie tak dawno problem ten został uwypuklony przez Elona Muska. Stwierdził on, iż z tego powodu Tesla nie zdecyduje się na przyjmowanie płatności w bitcoinie, choć wcześniej miała takie zamiary. Z obserwacji rynku wynika jednak, że górnicy kryptowalutowi coraz częściej sięgają po odnawialne źródła energii. 

Salwador stoi mocno za BTC

Dwa dni temu Salwador, jako pierwszy kraj na świecie postawił najstarszą kryptowalutę na równi z dolarem amerykańskim. Tak więc bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym na jego terenie. Oznacza to, że wszystkie firmy, oprócz tych pozbawionych dostępu do Internetu, powinny go akceptować. 

Ustawa od razu weszła w życie, a rząd zyskał 90 dni na to, aby przygotować odpowiednią infrastrukturę przeznaczoną do przeprowadzania transakcji w BTC. Istotne jest również to, iż handel bitcoinami w tym kraju został zwolniony z podatku od zysków kapitałowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here