Naga MarketsCryptoCompare opublikowało swój comiesięczny raport analizujący aktywność handlową na giełdach kryptowalut. Okazało się, że krach w nocy z 12 na 13 marca wygenerował nowy rekordowy wzrost wolumenu zarówno na rynku cyfrowych walut jak i instrumentów pochodnych.

Raport potwierdza to, o czym pisały już inne firmy: ​​13 marca widzieliśmy największy wolumen w historii aktywów kryptowalutowych; wszystkie giełdy i rynki wygenerowały aż 75,9 miliardów dolarów obrotu w ciągu 24 godzin. 54,3 mld USD “przelało się” przez giełdy „niższego poziomu”, z kolei giełdy „najwyższego poziomu” wygenerowały aż 21,6 mld USD wolumenu.

Rekordowy wolumen na kontraktach

To nie koniec. W marcu zarejestrowano też wysokie obroty na rynku instrumentów pochodnych dot. kryptowalut. Tu mówimy o rekordowym poziomie aż 600 miliardów dolarów w skali miesiąca. To wzrost w wysokości 5 proc. Łączne wolumeny rynków instrumentów pochodnych OKEx, BitMEX, Huobi i Binance wyniosły 514 miliardów USD, czyli 86 proc. całego rynku.

Stablecoiny w czasie krachu

To nadal nie koniec niespodzianek. Rekordowy popyt zarejestrowano też w przestrzeni  stablecoinów. Te spełniły tamtego dnia swoją pierwotną obietnicę: pozwoliły inwestorom zachować wartość ich środków w czasie krótkiego kryzysu.

Miesięczne konwersje bitcoina (BTC) na Tether (USDT) potroiły się w marcu, podczas gdy zamiany bitcoina na USD Coin (USDC) wzrosły o 71 proc. Z kolei handel między BTC a tokenem Paxos (PAX) wzrósł aż o 1550 proc. Wolumen handlu bitcoinami w kontekście par USDC i PAX był nawet wyższy niż odpowiednio dla euro i koreańskich wonów.

Handel bitcoinami za USD i JPY wzrósł odpowiednio o 170 proc. i 130 proc.

Są i złe informacje. Podczas gdy giełdy specjalizujące się zarówno w obrocie fiatami, jak i instrumentami pochodnymi w kontekście aktywów kryptograficznych odnotowały rekordowy wzrost obrotów w marcu, handel instytucjonalny spadł o prawie połowę. Kontrakty terminowe Chicago Mercantile Exchange (CME) odnotowały 44-procentowy spadek miesięcznego wolumenu z 13,1 mld USD w lutym do 7,36 mld USD w marcu.

Dziś z kolei za 1 BTC należy zapłacić ponad 7000 USD, co oznacza wzrost kursu o ponad 3,5 proc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here