Naga MarketsBitcoin BTCIstnieje szereg różnych wskaźników, których analitycy kryptowaluty bitcoin używają do przewidywania przyszłych zmian ceny aktywa. Jeden rzadko używany oscylator bierze pod uwagę wartość energii w sieci kryptowaluty.

Oscylator traktuje cenę bitcoina jako procent wartości energetycznej w sieci. Działa to przy założeniu, że same surowe jule można wykorzystać do oszacowania wartości godziwej dla BTC.

Bitcoin: jesteśmy u progu nowej bańki?

Charles Edwards, zarządzający aktywami cyfrowymi, zagłębił się w tę mało znaną miarę i zauważył kilka głównych podobieństw z poprzednimi wzorcami dla rynku bitcoinów.

„Rok 2019 wygląda BARDZO podobnie jak początkowe cechy poprzednich hoss.”

Wykres pokazuje wyraźny wzór, gdy wartości oscylowały między 50% a -50% tuż przed uruchomieniem dwóch poprzednich baniek na bitcoinie.

„Model wartości energetycznej stwierdza, że ​​gdyby wszyscy górnicy przestali jutro wydobywać bitcoiny, pobór mocy wyniósłby zero, a bitcoiny byłyby bezwartościowe”

– dowiadujemy się z analizy.

Stosując formułę wartości energetycznej, dowiadujemy się, że “wartość godziwa” bitcoina w ubiegłym tygodniu wynosiła 11 500 USD, co było wartością znacznie wyższą niż cena, którą widzieliśmy na giełdach.

Istnieją też inne czynniki, takie jak koszt kopania BTC, który jest funkcją ceny aktywów i kosztów wydobycia. Stwierdzono, że różnice wynikają z poziomu wkładu energii elektrycznej i wydajności energetycznej sprzętu wydobywczego.

Cena BTC

Niestety cena bitcoina nadal spada. Ciągnie też za sobą i inne czołowe kryptowaluty. Samo 1 BTC kosztuje ok. 6 700 USD i spadło o ok. 3,5 proc. w skali 24 h. Z kolei Ether zaliczył korektę o blisko 7 proc. i dziś za jeden token musimy zapłacić “tylko” 123 USD. Podobne spadki zaliczył token Ripple – XRP – który spadł do 0.18 USD.

Z kolei już w maju 2020 r. czeka nas halving – podział nagrody dla górników za wykopanie bloku w sieci BTC. Zdaniem większości analityków to wydarzenie może być katalizatorem wzrostów kryptowaluty w kolejnym roku. W poprzednich cyklach to halving prowadził do nowej bańki na cyfrowych walutach. Czy tak będzie i tym razem? Przekonamy się za niecałe pół roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here